Молдавський парламент збереться востаннє

П'ятниця, 12 червня 2009, 08:23

У п'ятницю відбудеться засідання парламенту Молдавії, яке може стати останнім для депутатів, обраних 5 квітня.

Передбачається, що після цього засідання діючий президент Володимир Воронін може підписати указ про розпуск парламенту і призначення дати дострокових виборів.

Як повідомили в прес-службі парламенту, на засіданні в п'ятницю передбачається прийняти низку невідкладних законодавчих актів.

Так згідно із проектом порядку денного парламенту, законодавці делегують уряду частину своїх повноважень на період до того, як буде обраний і почне працювати новий парламент.

Депутати наділять уряд на період виборчої кампанії правом видавати "ордонанси" - підзаконні акти, якими уряд буде керувати країною на період відсутності парламенту.

Парламент має намір також прийняти постанову, яка регламентує проведення дострокових виборів.

Це пов'язано з тим, що, Виборчий кодекс не вказує план календарних заходів у випадку проведення дострокових виборів - терміни створення дільниць і окружних комісій, терміни початку і завершення реєстрації кандидатів, терміни проведення дебатів і.т.д. Усі ці заходи прораховані, виходячи з виборчої кампанії в 60 днів, а необхідно пропорційно скоротити всі терміни.

Експерти вважають, що, після прийняття цих документів, вже в п'ятницю президент Молдавії Володимир Воронін може підписати Указ про розпуск парламенту і призначення дати дострокових виборів.

Засідання парламенту заплановане на другу половину дня, а з ранку відбудеться засідання Конституційного Суду, який дасть позитивний висновок на запит президента щодо розпуску парламенту.

Передбачається, що вибори будуть призначені на 2 серпня.

Підстави для проведення дострокових виборів у парламент Молдавії з'явилися після того, як 3 червня парламент із другої спроби не зміг обрати президента. Партії комуністів, яка висунула на посаду глави держави прем'єра Зінаїду Гречаную, не вистачило одного голосу для її обрання.

Комуністи мають 60 голосів в парламенті, обраному 5 квітня, але для обрання президента необхідний 61 голос. Три опозиційні партії, які мають 41 мандат, заблокували обрання президента. Вони домагалися проведення дострокових виборів, тому що вважають, що комуністи сфальсифікували результати виборів 5 квітня.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування