Черномирдін поскаржився Європі на Україну
Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін ознайомив верховного комісара ОБСЄ у справах нацменшин Кнута Волленбека з проблемами дотримання прав російськомовного населення в Україні.
Про це йшлося під час зустрічі у посольстві РФ в Україні з групою співробітників ОБСЄ, повідомляє прес-служба посольства.
Черномирдін зазначив, що особливу стурбованість викликає використання заборонних заходів без урахування інтересів російськомовних громадян України, які в масовому порядку звертаються до посольства, часто зі звинуваченнями на адресу Росії у пасивності при вирішенні питань прав співвітчизників у відповідності з Європейською хартією про мови, яка ратифікована Україною.
Посол підкреслив, що заборони та обмеження у мовній політиці часто не залишають права на використання рідної мови так, як це визначено у підписаному Україною документі.
Черномирдін висловив стурбованість "витісненням російськомовних телеканалів із системи українського телебачення і радіомовлення".
"З кінця 2004 року в Україні спостерігається постійно зростаюче тиск на російські ЗМІ з боку Національної ради з питань телебачення і радіомовлення", - йдеться в повідомленні посольства.
"Головною причиною відключення російських телеканалів українська влада називає їх так звану не адаптованість ефіру до українського законодавства. На думку української сторони, - це, перш за все, мовлення телеканалів російською мовою", - йдеться у повідомленні.
Черномирдін також поінформував Волленбека "про факт обмеження прав російськомовних учнів у Львові".
"Тут влада має намір об'єднати в одну дві школи з російською мовою навчання. Це суперечить нормам, які повинні дотримуватися відповідно до згаданої Європейської хартії", - заявили у посольстві Росії.
Верховний комісар зазначив, що його працівники готові звернути увагу на цей намір влади в ході їх перебування у Львові.
Посол також торкнувся проблеми отримання вищої освіти українською мовою, особливо у зв'язку з тим, що виїзд для навчання у Росію став досить проблематичним зараз, коли багатьом матеріальне становище часто не дозволяє знайти кошти для оплати навчання і в Україні.
При цьому Черномирдін підкреслив, що Росія ні в якому разі не ставить під сумнів правильність політики України щодо підтримки української мови як державної.
"Але треба не перешкоджати і інтересам однієї з національних меншин, громадянам України, яких у даному випадку - мільйони", - йдеться у повідомленні.
Говорячи про подальші кроки його відомства, Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин запропонував, щоб після збору необхідної інформації відбулася наступна зустріч сторін для визначення дій з проблем нацменшин в Україні та Росії.