Експерти вважають, що Ющенко невчасно задумав приймати Конституцію

Вівторок, 31 березня 2009, 18:43

Експерти вважають, що політична ситуація в Україні є несприятливою для ухвалення нової Конституції.

Про це свідчить експерт-опитування, проведене центром "АКСІА", який звернувся до політичних експертів з запитанням: "Які шанси на прийняття нової Конституції?".

Директор політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. Разумкова Юрій Якименко зазначив, що конституційна ініціатива Президента є дуже масштабною і за багатьма позиціями радикальною.

"Пропонується по суті ухвалити нову Конституцію. По багатьом позиціям (адміністративно-територіальний устрій, система влади, система правосуддя) пропонуються дуже суттєві зміни", - сказав він.

Якименко вважає, що президент обрав досить несприятливий політичний момент для пошуку консенсусу політичних сил. За його словами, на сьогодні обговорюються дострокові парламентські вибори, попереду президентські вибори і тому реалізувати масштабний проект президента дуже важко.

Президент центру "Софія" Андрій Єрмолаєв вважає, що президент в своєму виступі злукавив.

На його думку, Ющенко акцентував увагу лише на розділах політичної системи Конституції і говорив про необхідність створення більш збалансованої системи влади, більш адекватної системи виборів, а також про структуру парламенту.

"У мене склалось враження, що тема двопалатності виглядає як своєрідний зволікаючий хід. Є розрахунок на те, що саме ця тема буде у фокусі, буде сприйнята критично і в останній момент навіть можна буде піти на компроміс і відмовитись від цієї ідеї, оскільки більшість інших пропозицій по політичній системі є досить банальними і зрозумілими", - сказав він.

За словами Єрмолаєва, зміст законопроекту не обмежується лише політичною системою, за великим рахунком мова йде про нову редакцію Конституції з досить серйозними змінами.

Наприклад, в одній із опублікованих у ЗМІ версій, в розділі, де визначається адміністративно-територіальна структура, повністю знятий перелік областей.

"За великим рахунком президент претендує на переконституювання країни, а не просто на політичну реформу. Але чомусь в посланні він акцентував лише на політичній системі", - сказав він.

Він зазначив, що якби президент обмежився лише пропозиціями по політичній системі, ситуація була б більш продуктивною і швидкою.

"А так дискусія може бути загнана у глухий кут. Уявімо собі зараз дискусії по визначенню статусу, характеристики держави. Можливо в цьому і полягає хитрий план. Ситуація з глухим кутом є досить прогнозованою", - сказав він.

Єрмолаєв прогнозує, що після безплідних дискусій про двопалатність, питання почне розпливатись, а президент зможе апелювати до народу і показувати нездатність парламентаріїв провести цю реформу. На думку політолога, це може бути дуже конфліктна ситуація.

Як відомо, Ющенко передав до Верховної Ради проект нової Конституції і попросив розглянути його в парламенті як невідкладний.

УНІАН

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування