В Україні – найбільш непослідовна аграрна політика
В Україні здійснюється найбільш непослідовна політика в галузі сільського господарства серед усіх країн із перехідною економікою.
Про це йдеться у звіті Організації економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), передає "Німецька хвиля".
За даними експертів цієї організації, головною умовою гарантування продовольчої безпеки в часи економічної кризи є вільна торгівля та підтримка місцевих виробників.
"У такій кризовій ситуації сільське господарство може відіграти важливу роль, зменшуючи соціальне напруження", - сказав експерт ОЕСР Анджей Квєчинські.
За даними звіту, серед усіх країн з перехідною економікою в Україні здійснюється найбільш непослідовна політика в галузі сприяння сільськогосподарським виробникам.
Ще 2003 року, йдеться у доповіді, уряд обкладав аграріїв податками замість того, щоб надавати підтримку. До того ж протягом тривалого часу держава створювала ліпші умови для тих, хто завозив продукти з-за кордону, й обмежувала тих, хто хотів продавати українські товари за кордоном.
Нині українське сільське господарство має великий потенціал для того, щоб сприяти загальному розвитку економіки, а Україна могла би стати важливим постачальником на світовому ринку продовольства, зазначає ОЕСР.
Утім, постійна політична нестабільність сприяє поширенню негативних настроїв у бізнес-секторі та невпевненості у майбутньому. Усе це, за висновком Організації економічної співпраці та розвитку, лише погіршилося з настанням економічної кризи в Україні.
В Україні спостерігається найбільше зростання цін на продовольство серед країн СНД, що пояснюється збільшенням світових цін, поганим врожаєм в Україні минулого літа, зростанням споживання та збільшенням бюджетних виплат, йдеться у доповіді.
Серед негативних факторів експерти вказують також на те, що в Україні досі діє заборона на продаж землі. Хоча у меморандумі між МВФ та українським урядом від жовтня 2008 року серед іншого передбачається також створення функціонального ринку землі.