Ющенко просить припинити ґвалтувати банки
Президент закликає голову Верховної Ради, прем'єра, голову Нацбанку та опозицію спільно та скоординовано працювати над антикризовими економічними заходами.
Про це він заявив під час наради з координації дій усіх органів державної влади та політичних сил в кризових умовах розвитку економіки, повідомляє прес-служба глави держави.
Президент констатував, що кризові явища в українській економіці відбуваються на тлі прогнозованої на 2009 рік стагнації у світовій економіці.
"Такого виклику перед національною спільнотою у нас не було багато років", - сказав Ющенко, закликавши відкинути політику у вирішенні цих проблем.
"Між нами є суттєві політичні, ідеологічні, професійні розбіжності. Ми по-різному оцінюємо і природу, і масштаб кризових процесів, але вихід із кризи сьогодні лежить у системі влади. Це єдиний спосіб дати повноцінну відповідь, з яким антикризовим пакетом, з яким антикризовим сценарієм країна справиться з кризою", - сказав президент.
"Я переконаний, у цій ситуації політикам нічого робити. Політизація цього процесу принесе тільки шкоду. Я звертаюся до вас виключно як до державних діячів, які зобов'язані думати не про вибори, а про завтрашній день", - закликав Ющенко.
Він запропонував об'єднатися навколо спільно виробленої антикризової програми, мета якої - найменш болісно вийти з кризи. Насамперед, йдеться про збереження соціальних стандартів.
Зокрема, президент запропонував три базові принципи: перший пріоритет - збереження соціального захисту у 2009 році; ефективний антикризовий пакет, що включав би податкову реформу, підтримку національного виробника, політику енергозбереження; збалансувати держбюджет і скоротити державні видатки, щоб наповнити Стабілізаційний фонд.
"Для того, щоб запрацював Стабілізаційний фонд, нам потрібен реальний бюджет", - заявив Ющенко. Він вважає, що Стабілізаційний фонд у чинному бюджеті не буде наповнений на запланованому рівні.
Окремо президент закликав припинити спроби тиску на банківську систему та Нацбанк, які відбуваються останні 3-4 місяці.
"Банківська система у будь-якій країні є основою для розвитку національної економіки. Те ґвалтування, яке допущено в останні місяці в банківській системі, ці постійні намагання кадрових змін та ручного управління принесли країні непоправну шкоду. Такого негативного внеску нам не могла дати навіть міжнародна фінансова криза", - переконаний Ющенко.
Президент додав, що через публічні коментарі високопосадовців відбувся масовий відтік внесків із банків. Він висловив переконання, що економічних підстав для таких процесів у банківській сфері та рівня валютного курсу немає.