Бжезинський - про Україну: "Оцінки песимістичні"
США і НАТО посилають усе сильніші сигнали примирення з Москвою, і 5 березня саміт НАТО на рівні міністрів закордонних справ розгляне питання про відновлення широкого діалогу з Москвою.
Про це пише швейцарська газета "Ноє Цюрхер Цайтунґ", передає в огляді європейської преси Радіо "Свобода".
При цьому швейцарська газета припускає, що слова міністра оборони США Роберта Ґейтса, коли він сказав днями у Кракові на саміті НАТО, що "перед Україною ще довга дорога до НАТО", можуть означати нівелювання курсу Вашингтона щодо України.
Останні події |
Газета наголошує, що до цього часу США виступали за якнайшвидше включення України до НАТО.
Видання також цитує генсекретаря НАТО Яаапа де Хооп Схеффера, що для України нині небезпечна ситуація у Збройних Силах, які необхідно оперативно модернізувати.
Водночас, американський фахівець із геополітики Збіґнев Бжезинський у польському "Ньюзвік" говорить про прямі загрози для України.
"Оцінки песимістичні. Я не хочу накликати біди, але до певної міри побоювання цілком виправдані. Зрештою, складно брати активну участь у майбутньому України, якщо самі українці виявляються неспроможними порозумітися для захисту власної незалежності", - заявляє Бжезинський.
"Україна – це дуже важлива країна для майбутнього Росії. Якщо вона піде в напрямку Заходу, Росія з часом муситиме також до нього наблизитися вже не як імперіалістична країна. Тому питання України таке важливе для євразійського контексту", - наголошує він.
Водночас, Бжезинський зазначає, що "звичайно, це не означає, що коли хтось не готовий послідовно діяти в інтересах власної незалежності, то це можна зробити замість нього".
"Якби у Польщі забракло такого ставлення після 1990 року, вона не була б ані в НАТО, ані в Європейському Союзі", - вважає він.