Після підписання газових угод спостерігачі будуть не потрібні
Після підписання угод про поставки газу в Україну і його транзит, міжнародні моніторингові комісії та консорціум для придбання технічного газу будуть не потрібні.
Про це заявило джерело в уряді Росії, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Джерело зазначило, що після того, як відповідно до домовленостей буде відновлено транзит російського газу в Європу через територію України, "відпаде необхідність у міжнародній місії спостерігачів".
"Не потрібні будуть моніторингові місії й по контролю за технічним станом газотранспортної системи України, також не буде потрібно створення міжнародного консорціуму для викупу технічного газу для України", - сказав представник уряду Росії.
Він пояснив, що після підписання контракту "сторони зможуть самостійно й прозоро контролювати всі ці питання".
Крім того, коментуючи досягнуті домовленості між Росією та Україною, джерело зазначило, що важливим моментом є підписання прямого контракту між "Газпромом" і "Нафтогазом".
"Цей факт разом з європейською формулою ціни, по суті, фіксує повну прозорість, передбачуваність і ринковий характер відносин України та Росії в газовій сфері", - зазначив співрозмовник агентства.
На його думку, "досить важливо, що мова йде про довгостроковий характер контракту на поставки російського газу в Україну на роки вперед".
Джерело підтвердило, що газ для внутрішньоукраїнських потреб і транзитний газ для європейських споживачів розглядаються на переговорах як дві різні категорії.
При цьому співрозмовник агентства зазначив, що "технологічне забезпечення транзиту - це, по загальному розумінню, обов'язок країни транзитера".
За його словами, "українська сторона, таким чином, стала останньої із країн на теренах колишнього СРСР, з якою Росія переходить на повністю ринкові умови ведення справ у газовій сфері".
До цього, сказало джерело, на аналогічних умовах був здійснений перехід у торгівлі газом з Білоруссю.
Представник уряду РФ визнав, що "Білорусь в силу просунутої інтеграції з Росією користується трохи більшими перевагами й відповідно трохи більшими знижками (на газ)".