Ющенко докотився до рівня Кучми
Віктор Янукович, Володимир Литвин, Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк, Петро Симоненко входять п’ятірки політиків, які користуються найбільшою довірою громадян.
Такі дані опитування, проведеного центром соціальних досліджень "Софія" з 2 по 11 грудня 2008 року.
Януковичу "повністю" або "в основному" довіряють 33,8% респондентів, Литвину – 31,1%, Тимошенко – 28,0, Яценюку – 28,0, Симоненку – 26,4%.
Рейтинг довіри до Ющенка знизився з 19,2% (у вересні) до 14,4% (у грудні). Сьогодні рівень довіри до Ющенка практично дорівнює показникові довіри до Кучми (13,3%). Порівняно з вереснем знизився рівень довіри до Тимошенко (з 39,7 до 28,0%).
Під час опитування респондентам пропонували висловити своє ставлення до того, щоби той чи інший політик очолив антикризову команду (уряд), яка б вивела українську економіку з кризи.
До п’ятірки найбільш популярних кандидатів потрапили Янукович, Тимошенко, Яценюк, Литвин та Симоненко. До можливості призначення Януковича головою антикризового уряду "скоріше позитивно" ставляться 36,7% опитаних, Тимошенко – 29,2%, Яценюка – 29,0%, Литвина – 28,6%, Симоненка – 23,1%.
Українські громадяни схильні покладати відповідальність за виникнення політичної кризи в країні передусім на такі політичні сили і політиків:
- на президента Ющенка (вказали 47,0%);
- на представників Блоку Юлії Тимошенко та її лідера Тимошенко (29,6%);
- на представників Народного союзу "Наша Україна" та його екс-керівника Кириленка (14,1%).
Значно менше респонденти схильні покладати відповідальність за політичну кризу на комуністів, Блок Литвина та Партію регіонів. Щоправда, вагома частина (42,3%) опитаних схильна вважати винуватими усіх політиків рівною мірою.
"У масовій свідомості немає однозначної думки щодо того, яким має бути вихід із політичної кризи. Значна частина (43,0%) опитаних вважають необхідним створення нової парламентської коаліції", - йдеться у прес-релізі "Софії".
Водночас, третина респондентів дотримується думки, що необхідно провести позачергові парламентські вибори або одночасно позачергові парламентські та президентські вибори (відповідно 5,8 та 27,3%). (Не визначилися з відповіддю – 23,9%).
Всього було опитано 2004 респондентів віком від 18 років і старше. Метод проведення опитування – інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондента (на дому). Статистична похибка не перевищує 2,2%.