Балога хоче 226 голосів, але поки коаліцію не бачить

Понеділок, 15 грудня 2008, 14:02

В секретаріаті президента заявляють, що коаліція поки не створена і питання дострокового розпуску парламенту може знову стати актуальним, поки не сформується дієва більшість.

Про це в понеділок заявив глава секретаріату президента Віктор Балога, повідомляє прес-служба секретаріату.

"Нинішній союз у Раді - по суті, йдеться про арифметичну суму голосів депутатів, у тому числі і з несумісних між собою фракцій - винятково ситуативний. Це такий собі депутатський клуб за інтересами, які поки що далекі від інтересів держави", - зазначив Балога.

"Він не може бути опорою новообраному Голові ВР Володимиру Литвину доти, поки не будуть проголошені об'єднавчі цілі, які визначатимуть зміст і характер діяльності нової коаліції", - додав голова секретаріату.

"Інакше друге спікерство Володимира Михайловича дуже нагадуватиме фінал головування у Раді його попередника: не спираючись на більшість, Арсеній Яценюк не зміг мобілізувати парламент на роботу і врешті-решт був знятий із посади", - зазначив він.

Балога наголосив, що у Верховній Раді має бути сформована дієва, стала більшість із щонайменше 226 депутатів, які власноручними підписами засвідчать свою згоду працювати в такій коаліції на весь період її існування.

Інакше вищий законодавчий орган держави залишатиметься недієздатним, яким він є нині, після розпаду коаліції БЮТ і "НУ-НС". У такому разі, за його словами, переобрання парламенту знову стане актуальним, і президент цілком може відновити дію свого указу про розпуск ВР.

"Потрібна чітка, конкретна, зобов'язуюча коаліційна угода, відкрита для громадськості, яку підпишуть 226 народних депутатів із БЮТ, "НУ-НС" і БЛ. Це має стати першим завданням для нового спікера, який явно забіг наперед, коли проголосив створення більшості з цих трьох фракцій", - зазначив Балога.

"Поки ж, судячи з усього, єдиним мотивом ситуативного альянсу у ВР є повернення Литвина у вищу владну лігу і збереження прем'єра Тимошенко на посаді. Однак ці цілі не мають нічого спільного з інтересами суспільства та країни, і це зрозуміло кожному", - сказав Балога.

Він також закликав відкласти розподіл посад до кращих часів, оскільки суспільство чекає від Верховної Ради роботи над єдиним пріоритетом - економікою.