Україні дорікають за тортури, расизм і дискримінацію
Правозахисна організація "Міжнародна амністія" має дані про тортури та грубе поводження з людьми, а також расизм і дискримінацію в Україні.
Східноєвропейський експерт цієї організації Гізер Макджіл в інтерв’ю Радіо "Свобода" повідомив, що зараз готується звернення до генпрокурора України щодо деяких питань.
За словами Макджіла, "Міжнародна амністія" спостерігає "часті порушення" в Україні, Молдові та Білорусі.
"Ми маємо звіти про тортури та грубе поводження з людьми в Україні. Минулого року, наприклад, українського громадаянина піддали тортурам та примушували взяти на себе вину в убивстві. Наразі він переховується у Британії. Ми домагаємося від українського уряду розслідувати цю справу та вчинити над винними правосуддя", - сказав він.
"Ми занепокоєні проявами дискримінації та опублікували цього року звіт про расизм в Україні. Зокрема, про те, як людей з видимими ознаками належності до етнічних меншин піддають утискам на вулицях, про насилля і, навіть, убивства. Та український уряд все ще не вжив ефективних заходів, щоб побороти дискримінацію у цій країн", - додав Макджіл.
За його словами, "Міжнародна амністія" також занепокоєна тим, як український уряд зможе захистити економічні та соціальні права своїх громадян в умовах глобальної кризи:
"Ми теж цим занепокоєні, хоча ще не бачили, яким чином позначиться економічна криза на цій країні. Проте ми підозрюємо, що люди дуже страждатимуть. Адже багато українців працюють за межами своєї країни і, безумовно, особливо відчують це на собі".
"Тому надзвичайно важливо, щоб уряд забезпечив доступ цих людей до медичного захисту та отримання ними даху над головою. Гадаю, саме це буде найбільшим викликом українського уряду на найближчі роки", - сказав експерт "Міжнародної амністії".
Він також зазначив, що "Україна не проявляє поваги до Конвенції з надання політичного притулку":
"Вона не повинна повертати людей до тих країн, де їх можуть піддавати тортурам. Разом з тим, Україна часто вдається саме до таких кроків і, до того ж, відмовляє людям, які просять притулку. Нині там перебуває громадянин Узбекистану, котрий має незаперечні докази того, що, коли його повернуть, то обов’язково катуватимуть. Проте українські представники, незважаючи на це, погрожують йому відмовою у наданні притулку".
"Міжнародна амністія" готує листа українському генеральному прокурору, де говориться, що повернення цієї особи буде порушенням зобов’язань України перед численними міжнародними конвенціями: Конвенцією про надання притулку, Конвенції проти тортур і Європейської Конвенції з прав людини", - сказав Макджіл.
"Міжнародна амністія" - правозахисна організація, яка має понад мільйон активістів та осередки у понад 140 країнах світу. Їх численні відкриті листи та петиції, надіслані лідерам країн, урядам та генеральним прокурорам, звільнили багато невинно засуджених, катованих та принижених, зазначає радіо.