Щоб потрапити в парламент, потрібно 15 мільйонів
Новим політичним проектом для проходження у Верховну Раду, насамперед, необхідні фінансові і медійні ресурси.
У цьому упевнені експерти, опитані Центром соціологічних і політологічних досліджень "Соціовимір", думку яких представив на прес-конференції голова правління Центра Сергій Таран.
Зокрема, 95,6% опитаних експертів вважають, що новим політичним проектам, що прагнуть потрапити в парламент, необхідні в першу чергу фінансові і медійні ресурси, 75,6% експертів визначальним називають політичний ресурс, тобто, наявність переконливих рейтингів лідерів нових політичних проектів, і 69% віддають перевагу кадровому ресурсу, повідомляє Ліга.net.
Таран підкреслив, що дуже показовим є те, що менше половини опитаних експертів 48,9%, вважають, що адміністративний ресурс не є визначальним для того, щоб новий політичний проект міг потрапити у Верховну Раду.
У свою чергу, як підкреслив глава Комітету виборців України Ігор Попов, у зв'язку з економічною кризою всі суб'єкти виборів будуть мати проблеми з фінансовим ресурсом на виборчу кампанію, але в позапарламентських партій ця проблема буде особливо гострою.
За словами Попова, за суб'єктивними підрахунками, нові політичні проекти повинні зібрати від $15 до 20 млн. у неофіційний виборчий фонд. Відповідно до практики, це не під силу навіть перспективним політичним гравцям.
На питання "Які з проектів найбільше можуть претендувати на роль якісно нової політичної сили?", експерти дали таку відповідь: 44% опитаних експертів вважає, що це "Свобода" Тягнибока, 40% - Арсеній Яценюк та його гіпотетичний проект, 33,3% - Анатолій Гриценко та його гіпотетичний проект, 15,6% - Блок Черновецького.
13,3% вважають новою силою Віталія Кличка та його гіпотетичний проект (партія), 8,9% - Дмитра Андрієвського (Українська селянська демократична партія), 4,4% - Громадянську партію "Пора" (Владислав Каськів), 4,4% - Раїсу Богатирьову та її політичний проект.
Жоден з експертів не вважає партію "Єдиний Центр" (Ігор Кріль) та Союз лівих сил (Василь Волга) якісно новими політичними проектами, йдеться в прес-релізі "Соціовиміру".
Опитування було проведено Центром "Соціовимір" з 30 жовтня по 4 листопаду 2008 року. У цілому було опитано 45 експертів - політологів, журналістів, політтехнологів і політоглядачів.