У "НУ-НС" констатували "повільне вмирання"
Депутат фракції "НУ-НС" Тарас Стецьків ("Народна самооборона") заявляє, що у фракції блоку на даний момент майже порівну прихильників і супротивників позиції президента Віктора Ющенка.
Як сказав він в інтерв'ю газеті "Дело", "поділ по-президентськи відбувся після 2 вересня", після чого президент скликає фракцію частинами, "виходячи з особистих симпатій".
"Але в сумі це значно більше половини фракції "НУ-НС". А на останньому засіданні, за вашою інформацією, були присутні лише півфракції. У "Нашій Україні" є окремі депутати, які не підтримують позицію президента", - зазначив він, додавши: "Поіменно не можу сказати. Це кілька людей, завдяки яким нас приблизно стільки ж, скільки і прихильників Ющенка".
Стецьків сказав, що на засіданні фракції в минулий четвер, де за участю представників усіх партій-учасниць блоку розглядалося питання коаліції, тільки спочатку було 43 депутата, "потім їх стало 35".
"Кожна з партій потрохи недораховувалася своїх членів. Це означає, що ніхто вже не вірить у здатність фракції ухвалити хоч якесь рішення. При такій кількості депутатів голосування не мало ніякого сенсу, тому що не було кворуму. Я наполягав на його проведенні тільки з однієї причини – для того, щоб фракція почала голосувати хоч за щось", - розповів Стецьків.
Він повідомив, що проти створення коаліції в складі "НУ-НС", БЮТ і Блоку Литвина на тому засіданні висловилася "уся "Наша Україна", яка не голосувала взагалі" (підтримали цю ідею лише 15 депутатів із 35), а В'ячеслав Кириленко і Роман Зварич взагалі пропонували "не створювати ніяких коаліцій".
"Зараз фракція знаходиться в стані повільного вмирання. Частина "нашоукраїнців" поки ще не може повірити, що президент здатен і їх викинути", - сказав Стецьків.
На прохання оцінити дії Кириленка як лідера фракції "НУ-НС", Стецьків сказав: "Найбільша його проблема полягає в тому, що він не відстоює інтереси фракції перед президентом. Власне навпаки – останнім часом він став провідником лінії президента усередині фракції. Тому всередині "НУ-НС" і виник внутрішній конфлікт, у результаті якого ми розділилися на два табори".
За словами Стецьківа, "після подій, пов'язаних із відставкою Яценюка, багато депутатів "Нашої України" переосмислюють свою позицію, вони зрозуміли, що в будь-який момент президент може їх викинути за борт". "Тому зараз у фракції є шанс, якщо вона обрізає пуповину залежності від президента і стане думати про власну перспективу", - вважає він.
За словами Стецьківа, у випадку виборів "НУ-НС" як єдиного блоку не буде, це очевидно": "Якщо ситуація не зміниться, "Наша Україна" - на межі проходження 3%-го бар'єру […]"Народна Самооборона" теж має шанс набрати 3-4%. Як варіант розглядається можливість блокування з БЮТ чи іншою політичною силою".
Він зазначив, що переговори ведуться "різні". "Але це зараз поки не так актуально, тому що вибори можуть відбутися не раніше березня", - додав Стецьків.