У Росії вирішили, що Україна готує південно-осетинський сценарій у Криму
Україна збільшує угруповання морської піхоти і формує три частини ПВО в Севастополі в зв'язку з останніми подіями на Кавказі.
Про це в середу повідомляє російське інформагентство РІА Новості з посиланням на офіцера штабу українських ВМС.
"Угруповання морської піхоти буде збільшено на півтори тисячі осіб, а для дислокації трьох частин ПВО орієнтовно розглядаються бухта Очеретяна, селище Кача і Балаклава. Це дозволить контролювати весь повітряний простір до Сімферополя і відбити висадку морського десанту на узбережжя", - сказав співрозмовник агентства.
За його словами, морська піхота і частини постійної готовності будуть "до 80% комплектуватися військовослужбовцями з західних областей України, як щирими патріотами".
Агенція також наводить слова представника прес-служби ВМС України про те, що задача з посилення військового угруповання в Севастополі поставлена верховним головнокомандуючим.
"Ми не збираємося воювати з Російською Федерацією, але Південноосетинського сценарію в Криму Україна не потерпить, а Військово-морські сили виконають свої задачі, поставлені верховним головнокомандуючим. Сили і кошти для цього є", - сказав представник прес-служби ВМС України.
Це повідомлення розміщене на сайте агентства в списку популярних тим під заголовком "Україна готується до південноосетинського сценарію в Криму".
Водночас в прес-центрі командування ВМС України спростували повідомлення агентства.
"На даний час морська піхота не змінювала місце дислокації, вона знаходиться там, де є. Вони працюють за планом і в тому складі, в якому знаходились до цього часу", - заявив "Українській правді" представник прес-центру.
Також співрозмовник наголосив, що в прес-центрі не давали наведених агенцією коментарів. "Це вимисел до тієї інформації, яку надав міністр оборони", - сказав представник прес-центру командування ВМС України.
Він також нагадав, що раніше міністр оборони Юрій Єхануров в інтерв’ю одному з видань зазначив, Україна має намір відновити в Криму низку військових частин, розформованих після розпаду Радянського Союзу.
"У час скорочення війська на півострові ліквідовували дуже важливі частини. Плануємо їх відновити", - сказав він в інтерв'ю журналу "Тиждень".