На захопленому піратами судні нараховують 17 українців
Президент Віктор Ющенко доручив компетентним міністерствам і відомствам України терміново вжити всіх необхідних заходів для визволення екіпажу захопленого судна "Faina" у нейтральних водах поблизу Республіки Кенія.
Про це повідомляє прес-служба президента.
Як повідомлялося раніше, судно "Faina" 25 вересня захопили пірати. За попередніми даними, у складі екіпажу корабля – 21 особа: 17 громадян України, у тому числі капітан судна, 3 громадян Росії та 1 громадянин Латвії.
МЗС України повідомляло, що перевіряє інформацію про можливе захоплення піратами судна "Faina", на борту якого нібито є українці.
За інформацією, отриманою у телефонному режимі від чергового капітана-наставника Головного морського координаційно-рятувального центру в м. Одеса, 25 вересня о 17.04 до морського консультаційного центру у м. Піреней (Греція) надійшло повідомлення про захоплення піратами поблизу сомалійського узбережжя судна "Faina" під прапором Белізу (українська компанія-менеджер судна "Tomax Team Inc."), до складу екіпажу якого входять громадяни України.
За інформацією представника компанії-менеджера судна, 25 вересня о 16.00 на зв’язок з представниками компанії вийшов капітан судна і повідомив, що до судна "Faina" пришвартувалися три катери з озброєними людьми. Після цього зв’язок з капітаном обірвався, повідомляли УНІАН у прес-службі Міністерства закордонних справ України.
Саме за повідомленням представника компанії-менеджера, екіпаж судна "Faina" складається з 21 особи, з яких 17 – громадяни України (капітан корабля – громадянин України), 3 – громадяни Російської Федерації, 1 – громадянин Латвії.
Інформація про характер вантажу судна уточнюється.
Посольствам України у Великій Британії та Кенії дано доручення перевірити інформацію щодо захоплення судна. Справа знаходиться на особливому контролі у Департаменті консульської служби МЗС України.
Раніше з’явилась інформація, що у нейтральних водах поблизу Кенії пірати захопили українське судно "Фаїна". За інформацією ЗМІ, судно пливло під прапором Белізу в Кенію й перевозило військову техніку, зокрема близько 30 танків Т-72, запчастини до бронетехніки.