Якщо БЮТ не прийде на консультації, Ющенко не зможе розігнати Раду?
Віце-спікер Микола Томенко переконаний, що нинішній склад парламенту може діяти "щонайменше до президентської виборчої кампанії без формалізації коаліції".
Так він прокоментував можливі дії президента у ситуації, що склалася в парламенті, повідомляє прес-служба депутата.
"Насправді законотворець чітко прописав це (розпуск парламенту) як право, а не обов'язок президента", - заявив Томенко.
"Це означає, що для того, щоб конституційним шляхом ухвалити це рішення, Віктор Ющенко має врахувати суспільну, політичну та інші складові ситуації, що склалася в Україні", - пояснив він.
Томенко звернув увагу, що відповідно до Конституції, "рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради приймається президентом після консультацій з головою Верховної Ради, його заступниками та головами фракцій у Верховній Раді".
"Отже, якщо такі консультації не відбудуться, або, скажімо, на них прибудуть представники однієї або лише кількох фракцій парламенту, це означатиме, що обов'язкова умова процедури розпуску парламенту, передбачена Основним Законом, не буде виконана", - заявив віце-спікер.
"А поява указу президента про розпуск парламенту без виконання цієї норми може тлумачитися як неконституційна діяльність президента", - додав він.
Томенко підкреслив, що сьогодні у дискусії про дострокове припинення діяльності парламенту треба брати до уваги і той факт, що в парламенті активно працює біля 400 народних депутатів.
"А тому, зрозуміло, що ініціатива президента щодо дострокових виборів парламенту, яку підтримує лише половина однієї з п'яти фракцій та ледь більше 10% українського суспільства, виглядає радше як спроба своєрідної узурпації влади", - сказав депутат.
"Якби щонайменше більшість Верховної Ради, а найголовніше – більшість суспільства підтримала би таку ідею, тоді дії президента були би виправданими", - наголосив Томенко.
Віце-спікер переконаний, що "на сьогодні, коли Верховна Рада в 350-400 голосів ухвалює важливі законопроекти, важко збагнути необхідність дострокового припинення її повноважень".
Томенко допускає, що "парламент, який сьогодні досить ефективно працює, може діяти щонайменше до президентської виборчої кампанії без формалізації коаліції".