Вмираючі села хочуть знову заселити
Держкомітет з земельних ресурсів збирає інформацію про покинуті населені пункти, щоб повторно роздати землю в сільській місцевості всім охочим переїхати з мегаполісів.
Про це у вівторок повідомляє Німецька хвиля.
Водночас аналітики скептично ставляться до ініціативи Держкомзему із повторного заселення покинутих місць. Щоб бути привабливою для переселення людей, місцевість повинна мати хоча б елементарну інфраструктуру.
Це є основною передумовою повернення у вимираючі села життя, вважає експерт комісії "Блакитна стрічка" програми розвитку ООН Микола Кобець.
"Розвиток сільської місцевості - це й шляхи, школи, просвіта, Інтернет. А що, хтось дає на це гроші? Однією землею туди людей не заманиш. Соціальна інфраструктура ніяка. Ну, хто ж туди поїде!? Дадуть вони землю. Та я і так маю право на ту землю", - сказав він.
Закон передбачає, що кожен громадянин України має право на безкоштовне отримання 25 соток землі у будь-якій місцевості для індивідуального будівництва, констатує Кобець.
Але, за його словами, здебільшого люди обирають зону лісостепу, поближче до великих міст, тому найближчим часом на заселення степової України годі й сподіватися.
Також, на переконання експерта ООН, переселення з мегаполісів у вимираючі села неможливе через відсутність вільних земельних паїв для обробки, аби людина могла заробляти на життя.
Щороку з мапи України зникають до 10 сіл, додає радіо.