Росія хоче ембарго на постачання зброї до Грузії
Глава російського МЗС Сергій Лавров пропонує ввести ембарго на постачання зброї в Грузію.
Про це він заявив у інтерв'ю "Уолл-стріт джорнэл", передає "Эхо Москвы".
"Росія ... буде домагатися того, щоб позбавити нинішній грузинський режим потенціалу і ресурсів для того, щоб сіяти нові розбрати", - сказав Лавров.
"Одним із перших кроків на цьому шляху могло б стати введення ембарго на постачання зброї нинішньому режимові в Тбілісі", - додав він.
Російський міністр сказав також, що не упевнений, що Тбілісі готове до співробітництва у врегулюванні конфлікту.
"Президент Саакашвілі як і раніше намагається переконати світ у тому, що столиця Південної Осетії – Цхінвалі – була зруйнована не в результаті грузинського нападу, а російськими збройними силами", - зазначив Лавров.
Останні події |
У свою чергу, Михаїл Саакашвілі в інтерв'ю агентству "Ассошіейтед Пресс" заявив, що не вірить, що Росія виведе до 22 серпня свої війська з Грузії. Він стверджує, що російські війська намагаються ввести усіх в оману, насправді ж вони перегруповуються: залишаючи одні грузинські населені пункти – займають інші, передає Радіо "Свобода".
Між тим, Європейський парламент може виступити з більш жорсткою заявою, ніж НАТО, якщо Росія до 22-го серпня не виведе свої війська з території Грузії.
Про це заявив глава Комітету Європарламенту із міжнародних справ Яцек Сареуш-Вольскі, передає "Эхо Москвы".
Сареуш-Вольскі заявив, що Європарламент може поставити вимогу припинення Євросоюзом відносин стратегічного партнерства з Росією, якщо та не виведе війська в названий строк.
Як відомо, Міністри закордонних справ країн-членів НАТО у своїй підсумковій заяві у вівторок звинуватили Росію "у непропорційному застосуванні сили" у Південній Осетії й оголосили про припинення засідань Ради "Рося-НАТО" до виведення військ.
Між тим, Росія, яка раніше відхилила навіть оновлений проект резолюції Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Грузії, запропонований Францією, пропонує свій проект такої резолюції.
Про це заявив представник Росії в ООН Віталій Чуркін. На голосування російський проект ще не виносився, передає Радіо "Свобода".
За словами Чуркіна, основою для проекту стали шість принципів мирного плану, узгодженого президентами Франції і Росії.