Ющенко нагадав, у кого які обов’язки, і як усім працювати
За 2 тижні Рада нацбезпеки й оборони повернеться до питання ходу відновлювальних робіт на територіях, оголошених зоною надзвичайної екологічної ситуації.
Про це повідомив президент Віктор Ющенко, завершуючи позачергове засідання РНБО на цю ж тему у вівторок, 19 серпня, інформує прес-служба президента.
Під час наступного засідання буде заслухано доповідь Генеральної прокуратури, яка у рамках створеної президентом комісії вивчає стан використання, збереження та відтворення, організації охорони і захисту лісів у постраждалих від стихії областях.
Підсумовуючи засідання, Ющенко звернув особливу увагу на проблему виділення коштів для відновлювальних робіт. Він нагадав, що змінами до державного бюджету передбачено виділення 3 мільярдів гривень на ці цілі.
"Є влада державна, яка повинна забезпечити лад у використанні цих коштів", - сказав президент. Він наголосив, що вчасність та повнота такого фінансування є обов'язком Міністерства фінансів та Держказначейства.
"Я хочу попередити Мінфін, Державне казначейство про ритмічність фінансування ліквідаційних та відновлювальних робіт. Це ваш обов'язок, це ваша робота. Ви повинні працювати як годинник", - заявив глава держави й попередив про жорстку відповідальність за порушення графіку фінансування таких робіт.
Ющенко повідомив, що особисто контролюватиме використання бюджетних коштів за критеріями територій, робіт, міністерств та відомств, що мають отримувати це фінансування. "Я персонально кожен день буду контролювати режим фінансування", - сказав він.
Говорячи про проведені у зоні стихії роботи, президент закликав до об'єктивності і справедливості оцінок.
Ющенко високо оцінив зусилля рятувальних підрозділів МНС та військових бригад Міноборони у ліквідації наслідків стихії. Водночас, він звернув увагу і на недоліки, та неефективність політики, що покликана попереджувати стихійні лиха. Зокрема, йдеться про серйозне недофінансування технічного оснащення МНС, робіт із берегоукріплення, водозахисних споруд, дамб, нераціональну політику лісового господарства.
При цьому президент наголосив, що частина повноважень із проведення цієї політики має бути передана місцевій владі із відповідним наданням необхідних ресурсів. "Ми хочемо тримати ресурси у Києві, а пожинати проблеми і трагедії на місцях", - зауважив він, назвавши таку систему керівництва "осколками централізованого управління".
Ющенко переконаний: "Ми можемо ефективно здолати наслідки цього стихійного лиха за однієї умови: коли ми один одного слухаємо, не творимо спекуляцій на цій темі, чесно і відкрито ведемо діалог з тими сторонами, які залучені до ліквідаційних та відновлювальних робіт".