Україна й Росія до жовтня підготують "газові" зміни
Україна й Росія домовились до жовтня сформувати зведений аналіз міжурядових угод щодо поставок природного газу, а також підготувати пропозиції щодо головних принципів, які забезпечать довгострокове прогнозоване й двостороннє співробітництво в газовій галузі.
Про це сказано в повідомленні Міністерства палива й енергетики, текст якого мають "Українські новини".
На виконання загального плану дій щодо реалізації пріоритетів, затверджених на третьому засіданні Комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії, у Києві 15 серпня відбулася зустріч українських і російських експертів.
Під час зустрічі пройшли консультації щодо інвентаризації й аналізу чинних міжурядових угод у газовій галузі між Росією й Україною.
Експертами з обох сторін зазначалось, що в чинних міжурядових угодах міститься значна кількість застарілих норм і таких, які втратили чинність.
Сторони домовилися підготувати відповідний аналіз і зміни до угод.
Наступне засідання щодо інвентаризації й аналізу чинних міжурядових угод у газовій галузі заплановано провести у вересні 2008 року.
Крім цього, під час зустрічі українські й російські експерти обговорили перспективи діяльності Міжнародного консорціуму з управління й розвитку газотранспортної системи України.
Також відбулося засідання робочої групи з нормалізації роботи компанії "Укртатнафта" (Кременчуцький нафтопереробний завод, Полтавська область).
Сторони обговорили загальні кроки, які мають бути здійснені з метою нормалізації роботи підприємства, його наступного розвитку й технічної модернізації.
Як відомо, про намір провести ревізію всіх міжурядових протоколів, що регулюють відносини України й Росії в сфері поставок і транзиту газу, Україна заявила в листопаді 2006 року.
Відносини України й Росії в газовій сфері регулюються 23 міжурядовими протоколами. Багато з них у зв'язку зі змінами на ринку газу не відповідають реаліям.
Через Росію в Україну надходить весь імпортний газ. У свою чергу, Україна є найбільшим транзитером російського газу в Європу.