Основним військово-технічним партнером України є Росія
Основним партнером у військово-технічній співпраці з Україною є Російська Федерація, заявив заступник глави секретаріату президента Андрій Гончарук.
За його словами, на даний час Україна встановила відносини у сфері військово-технічної співпраці з понад сімдесятьма країнами світу, повідомляє прес-служба президента.
При цьому найбільша частка експорту українських товарів військового та спеціального призначення надходить до Російської Федерації, додав представник секретаріату.
"Нашим партнером номер один у цій співпраці є Російська Федерація, на яку припадає 30-40% українського військового експорту", - сказав Гончарук, підкресливши, що така тенденція зберігається протягом всієї історії ВТС обох країн.
За перше півріччя 2008 року частка Росії склала 20,9% у військовому експорті України.
Серед інших країн СНД, з якими Україна співпрацює в цій сфері, друге місце посідає Азербайджан, на який припадає 6,7% всього обсягу експорту, далі - Грузія - 6% та Казахстан - 5,4%. У загальному рейтингу Грузія посідає 6-7 місце.
При цьому Гончарук наголосив на тому, що Україна розвиває ВТС на основі міжнародно-правових двосторонніх та багатосторонніх договорів і неухильно дотримується всіх міжнародних зобов'язань та обмежень, передбачених режимами у сфері нерозповсюдження.
"В першу чергу, при здійсненні такого співробітництва враховуються міжнародні документи, які в деяких випадках можуть обмежувати поставки озброєнь в ті чи інші зони чи країни", - запевнив Гончарук.
Він пояснив, що міжнародна військово-технічна співпраця здійснюється через двосторонні комісії із ВТС.
Такі комісії або подібні до них органи, які забезпечують відповідні консультації сторін, створені фактично з усіма країнами СНД, Сполученими Штатами Америки, Францією тощо.