У Європі усе ж є "резервний план" щодо Євро-2012
У Союзі європейських футбольних асоціацій сумніваються, що Україна зможе виконати всі вимоги, і хочуть, щоб Польща приготувала на цей випадок аварійний план.
Це стверджує польська "Ґазета виборча" в числі за суботу, посилаючись на власне "джерело в УЄФА", повідомляє Радіо "Свобода".
За твердженнями цього джерела, Польща мала б підготувати всі 8 стадіонів, щоб бути в змозі провести весь чемпіонат у себе. Раніше польські спортивні урядовці заявили, що їхня країна готова підготувати для чемпіонату Євро-2012 року 6 стадіонів, а не 4, щоб у разі потреби прийняти в себе змагання трьох із чотирьох груп, а можливо, й фінал.
Польські спортивні урядовці відкидають думку про те, щоб залишити Україну взагалі без Євро-2012, але підтверджують, що резервні плани справді є.
"Ми сподіваємося, що Євро-2012 Польща і Україна приймуть разом, як і планувалося. Але треба взяти до уваги чинник ризику і підготувати аварійний резерв", - заявив у суботу міністр спорту Польщі Мірослав Джев’єцький.
За його словами, не передбачається, щоб Польща перебрала собі проведення всього чемпіонату. Але згаданий резерв, сказав міністр, полягає в тому, що Польща робить більше, ніж повинна, і дійсно будує не 4, а 6 стадіонів.
Отож, сказав Джев’єцький, "ми можемо спати спокійно, що б не сталося". А якби таки сталося щось несподіваного, "тоді ми будемо міркувати, що робити, разом із Україною, а не самі", - додав він.
"Це польсько-український проект, … і ми – солідний партнер, і в важкі хвилі ми допомагатимемо одне одному", - наголосив міністр.
І президент Польського футбольного союзу Міхал Лісткевич підтвердив, що в УЄФА розглядають можливі альтернативи нинішнім планам, за якими і в Польщі, і в Україні мали б змагатися по дві групи чемпіонату, на чотирьох стадіонах у кожній країні, а його фінал мав би відбутися в Києві.
І Лісткевич каже, що був би "свинтусом", якби думав про те, щоб перебрати весь чемпіонат. Але й він підтвердив, що вже існує інша концепція його проведення.
Як пише "Ґазета виборча", йдеться саме про можливість, що Польща прийняла б у себе три групи, а не дві, а Україні залишила змагання лише однієї, і фінал чемпіонату теж міг би відбутися в Польщі, а не в Україні.
У Польщі звертають увагу на різницю в змісті і тоні заяв УЄФА після нещодавніх відвідин делегації Союзу європейських футбольних асоціацій на чолі з його президентом Мішелем Платіні обох країн: якщо Польщу оцінили загалом позитивно, то в заяві щодо України такого позитиву бракує – лише сухі слова, що візит був "корисний і інформативний".
Водночас, у Польщі зауважують, що теоретично Україна ніби й у кращому стані, ніж їхня країна, бо стадіони в Донецьку й Дніпропетровську вже майже готові, а в Харкові скоро добудують. Київський стадіон, щоправда, ще не відомо, хто буде реконструювати, але в Варшаві стадіон для Євро-2012 ще й не починали будувати.
Але УЄФА непокоїть у першу чергу інфраструктура, а саме готелі, дороги й перш за все аеропорти. Остаточне рішення щодо чемпіонату Європи з футболу 2012 року виконавчий комітет Союзу європейських футбольних асоціацій має ухвалити 23–24 вересня.