Медведєву немає сенсу говорити з Бушем про Україну?
Спроба президента Росії Дмитрія Медведєва під час саміту "великої вісімки" у Японії переконати президента США Джорджа Буша не приймати Україну та Грузію до НАТО не призведе до зміни курсу адміністрацією американського президента.
У цьому переконаний київський експерт, директор безпекових програм Групи стратегічних та безпекових студій Ярослав Матійчек.
У коментарі "Німецькій хвиля" він висловив думку, що спроба Медведєва переконати Буша не приймати Україну та Грузію до НАТО є ланкою кампанії, яку розгорнула Росія в Європі та Америці.
Але Матійчек вважає що ця кампанія не призведе до зміни курсу адміністрацією Буша.
Експерт зазначив, що всередині США спалахнула дискусія про доцільність подальшого розширення НАТО на Схід та роль Америки в цьому процесі.
Обговорювати ці проблеми з Бушем Медведєву, на думку Матійчека, немає сенсу, оскільки невдовзі зовнішньополітичну стратегію Вашингтона буде визначати вже новий президент Сполучених Штатів.
Що ж до прагнення України отримати в грудні запрошення приєднатися до Плану дій з набуття членства в НАТО (ПДЧ), то київський експерт налаштований скептично.
"ПДЧ у грудні Україна навряд чи отримає. Буде дана оцінка, яка буде позитивною, але недостатньою для надання ПДЧ і це питання буде перенесено на ювілейний саміт НАТО наступного року", - вважає він.
Як відомо, на саміті країн-учасниць НАТО у квітні цього року Україні та Грузії було відмовлено у наданні ПДЧ. Основним противником наближення цих країн до НАТО є Росія.
У понеділок, 7 липня, у Японії починається щорічний саміт "великої вісімки", в якому вперше візьме участь новий президент Росії Дмитро Медведєв.
Напередодні помічник Медведєва Сергій Приходько повідомив, що російський президент збирається обговорити зі своїм американським колегою Джорджем Бушем питання можливого вступу України та Грузії до НАТО.
За словами Приходька, Росія й надалі виступає проти членства цих країн в Альянсі й вважає його перетином "червоної лінії".