Третина чиновників відповідають журналістам, не вникаючи у суть
На третину журналістських запитів українські державні службовці відповідають формально.
Про це розповів юрист Інституту масової інформації Роман Головенко, передає "Німецька хвиля".
За його словами, здебільшого "відписки" чиновники шлють через небажання заглиблюватися у суть справи. До того ж, закон не зобов’язує їх відповідати на запит журналіста чітко і зрозуміло.
Правознавець констатує, що в Україні не має прецедентів, коли хоч когось з чиновників покарали за "відписки".
Більше того, на 40 % журналістських запитів співробітники держустанов взагалі не відповідають.
Аби змусити держслужбовців адекватно реагувати на запити ЗМІ, Головенко радить медіа звертатися до суду або шукати альтернативу.
"Це ноу-хау Незалежної профспілки журналістів – вони беруть і підключають своїх колег, які направляють аналогічні запити в ту ж установу. Багато-багато запитів. І чиновник виявляється завалений цими запитами і починає думати, що ж він не так зробив", - каже Головенко.
За словами юриста, в законі "Про інформацію" детально не прописаний алгоритм, за яким чиновники мають відповідати журналістові по суті справи.
"Це ніби саме собою розуміється, але ж ви знаєте як у нас чиновник вміють все перекрутити і роблять як собі захочуть", - каже Головенко.
Боротися з "відписчиками" Інститут масової інформації пропонує представникам ЗМІ спільно. Аби журналісти більше знали про своє право доступу до інформації, в ІМІ від червня працює гаряча телефонна лінія.