Ситуація з нафтою і доларом стабілізується
Курс долара тримається близько двомісячного максимуму щодо ієни в четвер після того, як помірне зростання споживчої інфляції в США підтримало акції і збільшило апетит до ризику.
Про це в четвер повідомляє Reuters.
Стабілізація фондового ринку США, висока прибутковість по державних облігаціях і позиція, що гірший період кредитної кризи залишився позаду, підтримують долар проти низькодоходної ієни.
"Коли акції і кредитні ринки демонструють деяку стабільність, стає легше купувати долари", - сказав трейдер з японського банку.
У той же час у четвер вартість нафти опустилася нижче $124 за барель у зв'язку зі зростанням запасів дистилятів у США, зміцненням долара і запевняннями Ірану, що він не має наміру скорочувати експорт.
До 6.47 за київським часом ф'ючерси на американську легку нафту подешевшали на 35 центів до $123,87 за барель. Ф'ючерси на нафту сорту Brent знизилися на 23 центи до $121,63 за барель.
"Ринок знижується, з огляду на доповідь США про запаси. А вона з'явилася після прогнозу EIA про слабкий попит на нафту в 2008 році", - сказав Джерард Берг із National Australian Bank.
"Але потенціал для відновлення існує завжди. У найближчі місяці ми побачимо невелике зниження, під час якого ціни будуть залишатися біля нинішніх рівнів", - додав він.
Щотижневі дані про запаси нафти в США показали великий ріст запасав дистилятів на 1,4 мільйони барелей. Це знизило побоювання про можливе звуження ринку дистилятів.
Запаси нафти виросли усього на 200 000 барелей, оскільки імпорт зменшився, а НПЗ підвищили коефіцієнт завантаження. Запаси бензину опустилися на 1,7 мільйона барелей .
Стримати ціни допомогли і коментарі представника Ірану, який сказав, що Іран не має наміру скорочувати експорт нафти на світові ринки.