Вбивці Тараса Процюка названі невинними
Суд в Іспанії зняв звинувачення з американських військових, що вбили іспанського журналіста, разом із яким загинув українець Тарас Процюк.
Ідеться про інцидент 8 квітня 2003 року, коли американські танкісти в Іраку обстріляли готель "Палестина" в Багдаді, що був базою для більшості журналістів.
Тоді загинули іспанець Хосе Коусо, телеоператор каналу "Телесінко", і українець Тарас Процюк, телеоператор агентства Reuters. Були тяжко поранені ще троє працівників агентства.
Національний суд Іспанії голосами двох суддів проти одного вирішив у вівторок, що для звинувачення недостатньо свідчень і є підстави вважати, що іспанський журналіст загинув унаслідок бойових дій, а не свідомого вбивства, повідомляє ІМІ з посиланням на "Радіо Свобода".
Справу проти американських військових в Іспанії порушили за статтями іспанського законодавства, які передбачали до 15 років ув’язнення за вбивство і "злочин проти міжнародної спільноти", тобто неспівмірні дії проти цивільних осіб у воєнний час.
Два міжнародні ордери на арешт і екстрадицію американського танкіста, який здійснив постріл, і двох його командирів видали 2005 і 2007 року судді в Іспанії на вимогу родичів Хосе Коусо.
Сполучені Штати не видали своїх військових.
Напередодні, 2004 року, США заявили, що в перебігу власного розслідування не виявили помилкових дій чи недбалості своїх військовослужбовців, які діяли відповідно до обставин.
Чільні американські урядовці стверджували, що танкісти відкрити по готелю вогонь у відповідь на обстріл із того будинку.
Міжнародні журналістські організації скритикували такі висновки американської влади.
У справі загибелі Тараса Процюка жодних судових справ не було. США офіційно повідомили Україну, що, за висновками їхнього розслідування, постріл із танку по готелю було здійснено з метою самооборони і в цілковитій відповідності до правил ведення бойових дій.