КС не дозволив просто так звільняти Медведька
П'ятирічний термін повноважень генерального прокурора і підлеглих йому прокурорів, установлений Конституцією і законодавством, не може перериватися.
Це випливає з рішення КС, оприлюдненого у вівторок, передає "Інтерфакс-Україна".
З поданням із приводу офіційного тлумачення словосполучення "термін повноважень генерального прокурора України", що вживається в Конституції й у нормах закону про прокуратуру, звернулася Генпрокуратура.
Генпрокуратура також просила КС відповісти на питання, чи може встановлений Конституцією і законом термін повноважень генпрокурора перериватися, припинятися або продовжуватися.
КС вирішив, що положення Конституції "термін повноважень генпрокурора - п'ять років" і норму закону про прокуратуру "термін повноважень генпрокурора і підлеглих йому прокурорів - п'ять років" необхідно розуміти як "безперервний визначений у часі період, тривалість якого починається з моменту вступу в дію акта про призначення на посаду генпрокурора і підлеглих йому прокурорів і закінчується після закінчення п'яти календарного років".
Суд відзначає, що метою законодавчого закріплення безперервного п'ятирічного терміну повноважень прокурорів є запобігання сторонньому безпідставному втручанню в їхню роботу, незаконному звільненню з посади і виключає інші протиправні впливи.
Термін повноваження генпрокурора починається з моменту вступу в силу акта президента про призначення його на посаду і закінчується через п'ять календарних років.
Після закінчення цього терміну особа не має права здійснювати повноваження генпрокурора. Закінчення терміну повноважень генпрокурора є безумовною підставою для його звільнення з посади.
У рішенні КС відзначається, що аналіз норм діючого законодавства свідчить про відсутність у ньому положень, що допускали би можливість переривання, припинення або продовження терміну повноважень генпрокурора, у тому числі й у випадку його незаконного звільнення або обрання на виборну посаду.
Загальні положення рішення КС у частині термінів повноважень поширюються також на прокурорів Криму, областей, міст Києва і Севастополя та інших, котрі призначаються генпрокурором.