Референдум по НАТО ні на що не вплине?
Екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк стверджує, що відповідно до рішення Верховної Ради референдум по НАТО буде носити консультативний характер, і рішення про вступ України в Альянс може прийматися і без урахування підсумків референдуму.
Про це він сказав в інтерв'ю російській газеті "Комерсант", опублікованому в суботу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Рада не приймала рішення, що референдум повинен відбутися обов'язково до одержання Україною ПДЧ. У рішенні сказано, що референдум повинен відбутися перед ратифікацією договору про вступ України в НАТО, а це вже остання ступінь перед вступом", - відзначив Тарасюк.
"Але й це не означає, що рішення про вступ не може бути прийняте всупереч підсумкам референдуму, оскільки референдум буде носити консультативний характер", - підкреслив він.
За словами голови комітету Верховної Ради з євроінтеграції, підсумки самміту НАТО в Бухаресті можна назвати успішними для України.
"Глави держав-членів НАТО пішли далі ПДЧ, вони прийняли рішення про те, що Україна і Грузія обов'язково стануть членами НАТО. Процедура така, що надання ПДЧ зовсім не гарантує членства в НАТО. А тепер ми цю гарантію одержали", - пояснив він.
Тарасюк також назвав "неконструктивною позицією" протидію Росії одержанню Україною ПДЧ.
"Це неконструктивна позиція, вона не відповідає позиції великої держави, якою себе хоче бачити Росія. Вона настроїла проти себе майже всі європейські країни, які тепло вітали Україну в НАТО", - вважає екс-міністр.
"В останні дні вони посилали сигнали про те, що не член НАТО не може впливати на рішення альянсу. Однак Росія вчинила не надто демократичним чином і в цілому контрпродуктивно. Тим самим вона позбавляє себе можливостей нормальних партнерських відносин із рядом країн, у тому числі з Україною", - додав він.