Для українських туристів придумали податок
Незабаром українським туристам, що бажають виїхати за кордон, можливо, доведеться платити збір.
Відповідний законопроект запропонував на розгляд Верховної Ради народний депутат від фракції БЮТ Павло Костенко.
Проектом пропонується ввести туристичний збір для осіб, що здійснюють поїздку в іншу країну не для ведення будь-якої оплачуваної діяльності і з зобов'язанням залишити країну або місце перебування в зазначений термін, повідомляє Ліга.
Розмір туристичного збору пропонується установити в залежності від країни перебування, але не більш 5 неоподатковуваних податком мінімумів (85 грн.).
Від сплати туристичного збору, відповідно до проекту, звільняються діти віком до 16 років, інваліди І і II груп і особи, що їх супроводжують; ветерани війни й особи, на яких поширюється чинність закону пор ветеранів війни.; чоловіки від 60 років і жінки від 55 років, а також особи, що виїжджають до батьків і близьких родичів, що живуть у країнах СНД.
На думку депутата, така пропозиція цілком відповідає як світовій практиці в оподатковуванні осіб, що подорожують за кордон, так і основам податкової політики держави.
Він аргументує це тим, що кількість наших співвітчизників, що виїжджають за кордон з метою відпочинку і подорожей, значно перевищує кількість іноземних і внутрішніх туристів, що економічно невигідно для держави.
Також, на його думку, туристи вивозять за кордон значний обсяг коштів, що фактично працює на економіку інших країн. А туристичний збір, на думку депутата, буде якоюсь мірою компенсацією для місцевих бюджетів.
Також автор проекту переконаний, що збільшення вартості виїзного туризму (за рахунок туристичного збору), зробить вітчизняний турпродукт більш привабливих і конкурентноздатним, що спонукає туристів відпочивати в Україні.
Відповідно до статистики, що приводиться автором, у 2007 році тільки п'ятьма великими туроператорами з України було вивезено 10 млрд.грн., а за допомогою туристичного збору планується одержувати більш 500 млн.грн. у місцеві бюджети.
У випадку прийняття проекту, закон набере сили з 1 січня 2009 року.