Для України є три варіанти в Бухаресті
Україна навряд чи отримає негативну відповідь щодо приєднання до ПДЧ на Бухарестському саміті НАТО.
Так вважає заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий.
"Негативної для України відповіді в будь-якому разі не буде. Можливі три варіанти. Перший — Україна приєднається до ПДЧ під час саміту. Другий — принципове рішення щодо цього ухвалять, але саме приєднання станеться цього року пізніше. Третій — рішення перенесуть на наступний саміт НАТО", - зазначив експерт в інтерв'ю Газеті по-українськи.
За його словами, приєднання до ПДЧ в жодному разі не є гарантією вступу до НАТО.
Хоча після інтенсифікованого діалогу формат ПДЧ еквівалентний кандидатству на вступ, зазначає Чалий.
"До вступу в Альянс Україна сьогодні не готова. Хоча в деяких військових аспектах підготовлена більше, ніж країни-кандидати або навіть члени НАТО. Але що стосується рівня корупції, верховенства права, соціальної та економічної сфер — тут ми до стандартів НАТО поки що не дотягуємо. І багато в кого підвищувати ці стандарти бажання немає. Простіше ж дерибанити землю або наживатися на бюджетних коштах", - вважає експерт.
Він також нагадав, що сьогодні 21 відсоток громадян підтримує вступ до НАТО. Проти — близько 55 процентів, але ця цифра зменшується.
Водночас добре поінформовані про Альянс лише п’ять — cім відсотків українців, і половина населення хоче знати більше.
"Україні потрібна широка інформаційна кампанія — не пропагандистська. Людей не треба агітувати, слід дати їм об’єктивну інформацію. Поки що вибір емоційний, ґрунтується на стереотипах", - зазначив Чалий.
На запитання, яка інформаційна кампанія потрібна, експерт пояснив: "Наприклад, скільки коштуватиме країні членство в НАТО. Це — від 30 до 50 мільйонів доларів. Сума нібито й велика, але це лише по п’ять гривень із кожного українця. Бути в НАТО виходить дешевше, ніж забезпечувати безпеку країни самостійно".