"РосУкрЕнерго" відправила борг перед Росією закордон?
Голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Олег Дубина заявляє, що Україна не перебирає російський газ.
"Коли кажуть, що ми перебираємо російський газ, то це не так", - сказав він в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".
За його словами, балансом "Газпрому" передбачено обсяг поставок середньоазіатського газу в 58 млрд. кубометрів, з яких для України "РосУкрЕнерго" має викупити 55 млрд., а 3 млрд. кубометрів може експортувати на Захід.
"На сьогодні добова норма поставок газу в Україну становить 156 млн. кубометрів. Якщо цю норму помножити на кількість днів у січні (з урахуванням температурного графіка), то отримаємо 4,9 млрд. кубометрів — це той обсяг газу, який має прийти в Україну. За попередніми даними, ми взяли за січень 4,7 млрд. кубометрів. Тобто в межах зазначених 55 млрд. кубометрів середньоазіатського газу для України", - стверджує Дубина.
"А от 1,5 млрд. кубометрів газу, який "РосУкрЕнерго" відправило на експорт, — це не середньоазіатський газ, тому що в угоді 2006 року записано, що спочатку має бути забезпечений газовий баланс України, а вже потім експорт", - підкреслив він.
Дубина підкреслив, що "РосУкрЕнерго" хоче заробити і при цьому ще глибше посадити "Нафтогаз України" в боргову яму".
"Російська сторона всіма силами намагається загнати "Нафтогаз" і Україну в глухий кут. І все це відбувається безпосередньо перед візитом президента Ющенка до Росії", - зазначив він.
Дубина також повідомив, що заборгованість НАК "Нафтогаз України" перевищує на сьогодні 11 млрд. грн. "Це зобов’язання лише за зовнішніми боргами. Плюс внутрішні борги", - пояснив він.
Водночас голова "Нафтогазу" зазначив, що НАК взагалі не має запасів газу у підземних сховищах. "Українського газу, на жаль, немає", - сказав він.
Дубина висловив переконання, що "Нафтогаз" повинна займатися реалізацією газу в Україні без посередників.
"В принципі нам ніякі "газові" посередники не потрібні. Так, ми хочемо зберегти доступ до "ресурсів", а загалом — до квоти "РосУкрЕнерго". Або, швидше, це потрібно "Газпрому". Тоді, будь ласка, "Газпром", продайте нам 50% так званої української частки в РУЕ", - запропонував він.
За словами Дубини, таку пропозицію українська сторона робила "Газпрому", проте не отримала відповіді.