У Тимошенко вважають, що інфляцію стимулювали кредити
Міністр економіки Богдан Данилишин вважає причинами збільшення рівня інфляції в 2007 році різке зростання споживчого кредитування, зростання цін на сільськогосподарську продукцію на світовому ринку й більшу ресурсомісткість української економіки.
Про це він заявив в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня", повідомляють Українські новини.
"Варто сказати, що поряд з відомим підвищенням ролі зовнішніх цінових факторів, що збільшила витрати вітчизняних виробників, великий внесок у закручування інфляційної спіралі внесло зростання запозичень з боку населення в банків", - сказав Данилишин.
За його даними, позики населення становили торік понад 10% від валового внутрішнього продукту, і левину їх частку використовували на споживчому ринку.
"Такого сплеску запозичення з боку населення в історії України ще не було", - підкреслив міністр.
Він додав, що додатковий інфляційний тиск на внутрішньому ринку спровокував значний ріст цін на сільгосппродукцію на світовому ринку, а також внутрішні системні фактори, такі як низька продуктивність праці, енергоефективність виробництва й загалом його велика ресурсомісткість.
"Внутрішній ринок одержав як зовнішні сигнали на підвищення цін, так і внутрішні - з боку попиту, що був підтриманий підвищенням рухливості в 2007 році відповідних монетарних агрегатів", - зазначив Данилишин.
Він висловив упевненість, що в разі реалізації запланованих Кабміном антиінфляційних заходів у співробітництві з Нацбанком рівень інфляції в 2008 році буде нижчим, ніж у попередньому році.
Як повідомлялося, інфляція за підсумками 2007 становила 16,6%, в 2006 році - 11,6%, в 2005 році - 10,3%.
Прем'єр Юлія Тимошенко прогнозує інфляцію в 2008 році на рівні 9%, Президент Віктор Ющенко вважає можливим втримання інфляції в нинішньому році на рівні до 10%.
У середині січня Данилишин прогнозував інфляцію в 2008 році на рівні 10,5-12,5%.