Долар котиться в прірву, а за ним падають акції
Курс долара упав у ході торгів у п'ятницю до нового історичного мінімуму відносно євро - $1,5239.
Потім вартість американської національної валюти скоригувалась до $1,5228 за євро, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на агентство Bloomberg.
У ході торгів у четвер курс долара до євро досяг позначки в $1,5229 на негативній статистиці із США, яка посилює очікування щодо скорочення ставок Федеральною резервною системою. На 8.25 п'ятниці вона становила $1,5182.
Як відомо, число заявок на допомогу через безробіття в США минулого тижня збільшилося на 19 тис. - до 373 тис.
Крім того, міністерство торгівлі США залишило оцінку росту ВВП у четвертому кварталі на рівні 0,6% у річному вираженні, тоді як економісти прогнозували її підвищення до 0,8%.
Більшість трейдерів очікує від ФРС скорочення базової ставки до середини року як мінімум до 2% річних з нинішніх 3%.
"Є серйозні підозри, що назріває криза долара. Зараз ми знаходимося на незвіданій території у відношенні курсу долара до євро", - сказав Пол Черткоу з Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ.
На його думку, падіння американської валюти може зупинитися на оцінці $1,55 за євро, хоча є імовірність, що "криза долара" може опустити курс ще нижче.
У той же час рекордним за останній тиждень стало падіння американських фондових індексів за підсумками торгів у четвер, причиною цього послужили негативні статистичні дані з економіки США.
"Безсумнівно, що ризики для економіки як і раніше зберігаються. Економічні дані в останні кілька днів були дуже поганими", - сказав фондовий керуючий Sarasin Investment Management Гаррі Райс.
Крім того, голова Федеральної резервної системи Бен Бернанке попередив про можливість оголошення про неспроможність деякими дрібними банками, що підсилило побоювання щодо неминучості рецесії в країні.
"Ми як і раніше бачимо негативний вплив з ринку житла, і кредитна криза усе ще продовжується", - відзначає старший інвестиційний аналітик Trusco Capital Management Алан Гейл.
Зниження вартості акцій фінансових компаній 28 лютого стало найзначнішим за останні три тижні.