Більшість українців боїться цін
Більше половини населення України, 54% респондентів, вважають, що зараз люди найбільше бояться зростання цін і комунальних тарифів.
Такої думки притримуються 62% мешканців Сходу, 54% – Півдня, 52% – Центру і 47% – Заходу, - такі результати соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
Майже половина респондентів – 48% – вважають, що найбільше люди бояться невиплати заробітних плат і пенсій. Так вважають 52% мешканців Сходу, 51% – Центру, 46% – Півдня і 43% – Заходу.
40% вважають, що найбільше люди зараз бояться втратити роботу: такої думки притримуються 44% мешканців Заходу, 41% – Сходу, 40% – Півдня і 36% – Центру.
26% вважають, що найбільше люди зараз бояться втратити працездатність: такої думки притримуються 33% мешканців Заходу, 25% – Сходу і по 24% – на Півдні і в Центрі.
20% вважають, що найбільше люди зараз бояться зростання злочинності: такої думки притримуються 22% мешканців Сходу, по 20% – на Заході і Півдні та 18% – мешканців Центру.
15% опитаних вважають, що люди найбільше бояться голоду: так вважають 19% мешканців Заходу і Півдня, 11% – Центру і 9% – Сходу.
Відповідаючи на питання, які з наведеного списку проблем регіонів повинна вирішити прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, близько 2/3 опитаних – 65% – назвали проблему зростання цін і тарифів.
Майже половина опитаних – 49% сказали, що Тимошенко має вирішити проблему безробіття.
На запитання, які з наведеного списку проблем регіонів прем'єр дійсно вирішує, 38% опитаних відповіли, що їм важко відповісти на це запитання, 34% не дали відповіді.
13% опитаних сказали, що Тимошенко дійсно вирішує проблему тіньової приватизації підприємств, 10% назвали проблему зростання цін і тарифів, 9% – непрозорої приватизації земельних ділянок, 8% – корупції, 5% - безробіття.
Менше 5% сказали, що прем'єр дійсно вирішує проблеми доступності житла, неякісних житлово-комунальних послуг – по 4%.
По 3% опитаних вважають, що Тимошенко вирішує проблеми незадовільної роботи медичних закладів, неналежної роботи освітніх закладів, дитячої безпритульності, забруднення навколишнього середовища і високого рівня злочинності, 1% - наркоманії і алкоголізму.
Опитування проводилося протягом 8-13 лютого 2008 року по всій території України. Методом інтерв'ю було опитано 2036 респондентів віком від 18 років.