Карпачова не ризикнула нарікати на СБУ у її стінах?
Місце в СБУ для тимчасового тримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів, повністю відповідає українському законодавству та європейським нормам, наполягають у Службі безпеки.
Так у прес-центрі СБУ відреагували на заяву уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової про існування нібито "секретних в'язниць СБУ".
Слідчі ізолятори СБУ, як місце утримання осіб, взятих під варту, ліквідовано указом президента в березні 2003 року у зв'язку із внесенням Верховною Радою змін до закону про Службу безпеки України.
Осіб, які в них утримувались, у встановленому порядку передано до установ попереднього ув'язнення Державного департаменту з питань виконання покарань.
У повідомленні наголошується, що згідно з вимогами відповідних законів і Кримінального кодексу України СБУ має право мати спеціально визначені місця для тимчасового тримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів.
На даний час таке спеціально визначене місце для тимчасового тримання функціонує лише в Києві як структурний підрозділ відділу забезпечення досудового слідства СБУ, що передбачено указом президента від 27 грудня 2005 року.
На поточний момент у вказаному спеціально відведеному місці тимчасового тримання, за відповідними процесуальними рішеннями Генпрокуратури та Апеляційного суду Києва утримується лише дві особи - обвинувачені по справі про вбивство Георгія Гонгадзе.
Згідно з чинним законодавством нагляд за діяльністю місця для тимчасового тримання відділу досудового слідства СБУ здійснюється Генпрокуратурою.
У службі наголошують, що у жовтні 2005 року місце для тимчасового тримання відділу досудового слідства СБУ відвідували представники Єврокомісії із запобігання тортурам, які ознайомились з нормативно-правовими засадами його функціонування і не висловили жодних зауважень.
Неодноразово місце тимчасового тримання відвідували представники омбудсмена, які ознайомлювались з умовами утримування обвинувачених, а 10 лютого 2008 року установу відвідала сама омбудсмен Карпачова.
Вона мала можливість зустрітись і спілкуватись з особами, які на той момент перебували у місці для тимчасового тримання за рішенням органів прокуратури та суду.
Під час зустрічі ніяких нарікань щодо статусу даної установи та умов утримання обвинувачених Карпачова не висловила.
12 лютого з усіма нормативними актами, що регламентують діяльність місця тимчасового тримання при СБУ було також ознайомлено радника омбудсмена.
Таким чином, твердження, викладені у заяві Карпачової про неналежні умови утримання затриманих не відповідають дійсності, заявляють в СБУ.