"Регіони" пропонують узаконити "очищення" капіталу
Верховній Раді пропонується на законодавчому рівні затвердити процедуру легалізації доходів юридичних і фізичних осіб.
Відповідний проект закону, внесений членом фракції Партії регіонів Григорієм Смітюхом, був зареєстрований у парламенті, повідомляє УНІАН.
Законопроектом визначаються суб'єкти легалізації - юридичні особи, створені громадянами України, а також фізичні особи – громадяни України.
Об'єктами легалізації за цим законопроектом є доходи, одержані суб'єктом їхньої легалізації у будь-який час до подання декларації про легалізацію доходів.
Під доходами розуміються гроші у національній та іноземній валюті у готівковій та безготівковій формі, цінні папери, частки у майні юридичних осіб, земельні ділянки та інші природні ресурси, об'єкти інтелектуальної власності, інше рухоме і нерухоме майно, майнові права.
Також до цього переліку входять об'єкти, які знаходяться за межами митного кордону України, з яких не було сплачено встановлені законодавством України податки, збори до бюджетів і державних цільових фондів або якщо для набуття таких доходів іншим чином порушено законодавство.
Суб'єктам легалізації законопроектом передбачається надати відповідні гарантії: звільнити від обов'язку щодо надання інформації про джерела надходження легалізованих доходів і звільнити легалізовані доходи від оподаткування.
Також передбачається забезпечити конфіденційність інформації, одержаної відповідними державними органами та їх посадовими особами, під час легалізації та інші гарантії.
Встановлюється процедура легалізації, яка має бути проведена Міністерством юстиції протягом одного року.
Передбачається, що умисне ухилення службових осіб підприємств, установ та організацій від повернення в Україну виручки в іноземній валюті від реалізації на експорт товарів карається штрафом від 600 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами до 2 років, або обмеженням волі на строк від 3 до 5 років.
Ті самі дії, вчинені повторно, караються обмеженням волі на строк від п'яти до семи років або позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Пропонується також встановити, що розголошення посадовими і службовими особами органів державної влади інформації щодо осіб, які легалізували доходи, карається обмеженням волі на строк до п'яти років.
Або ж передбачається позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.