У Росії кажуть, що неможливо їм піти з України
Радіолокаційні станції в Мукачеве й Севастополі втратили для Росії своє значення як засіб системи попередження про ракетний напад і контроль космічного простору (СПРН).
Про це заявив статс-секретар – заступник міністра оборони Росії Микола Панков, виступаючи в середу перед членами Ради Федерації, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Формат цих станцій фактично неробочий", - сказав він, коментуючи рішення Ради РФ про денонсацію угоди між урядами Росії й України про спільне використання засобів СПРН, ухвалене у п'ятницю.
Відповідаючи на запитання, Панков підкреслив, що некоректно говорити про те, нібито Росія йде з України.
"Застосування до України терміну, що ми йдемо з цієї країни, неприйнятне", - сказав заступник міністра оборони РФ.
Він зазначив, що на цих двох РЛС немає не тільки російських, але й українських військовослужбовців, а самі станції передані у відання Національного космічного агентства України.
"Неможливо піти звідти, де нас на даний момент немає", - сказав Панков.
У свою чергу сенатор Вадим Густов зазначив, що денонсація угоди про СПРН особливо актуальна в умовах передбачуваного розгортання елементів американської системи ПРО в Польщі та Чехії.
Крім того, зазначив сенатор, Україна вимагає підняти орендну плату за радари в Мукачеве й Севастополі, що складає сьогодні $1,3 млн щорічно, до $7 млн у рік., а також заявляє про необхідність модернізації станцій, що оцінюється в $20 млн.
Густов зазначив, що у випадку денонсації угоди Росія зможе ще протягом року використовувати ці станції в системі СПРН.
Цей час, за його словами, буде потрібен для того, щоб ввести в лад новітню РЛС, яка створюється Росією під Армавіром (Краснодарський край).
Вона дозволить виконувати всі ті задачі, які покладені сьогодні на два радари, розташовані в Україні, упевнений сенатор.