Ющенко доручив Оніщуку втілити антикорупційні закони
Президент Віктор Ющенко наголошує на необхідності якнайшвидше об'єднати зусилля для створення вже у цьому році належних законодавчих умов для функціонування судової системи за європейськими стандартами.
Про це він заявив на зустрічі з міністром юстиції Миколою Оніщуком, під час якої були обговорені питання реформування судової влади та антикорупційної політики, повідомляє прес-служба президента.
Наразі, констатував глава держави, реформування судової влади здійснюється надзвичайно повільними темпами.
"Міністерство юстиції є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної правової політики. Тому саме цей орган відповідатиме за впровадження судової реформи", - підкреслив Ющенко.
На переконання президента, одне з основних питань реформування судової влади – якісне оновлення суддівського корпусу та зміна морального ставлення суддів до їхньої роботи.
"Гарантувати справжню неупередженість та справедливість судових рішень може лише моральність та високий рівень фахової підготовки суддів. Тому необхідно розробити прозорий механізм формування суддівського корпусу на конкурсних засадах та вдосконалити порядок притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності", - відзначив він.
Важливим питанням Ющенко також назвав створення належних умов для діяльності суддів та встановлення законодавчих гарантій належного фінансування судової влади.
Говорячи про антикорупційну політику, президент наголосив, що першочерговим завданням тут має стати створення нового антикорупційного законодавства на засадах світових стандартів, яке визначило б нові принципи запобігання та протидії корупції.
Серед заходів, що мають бути запроваджені в першу чергу, Ющенко назвав скасування депутатської недоторканності; щорічне декларування доходів і видатків осіб, які займають посади в органах держвлади, держслужбовців, правоохоронців, податківців, митників, суддів та членів сімей цих посадовців.
Окрім того, президент наголосив на важливості ухвалення Кодексу доброчесної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави, оновлення законодавства про держслужбу, а також створення антикорупційного органу, що опікуватиметься виробленням єдиної антикорупційної політики та реалізацією комплексу заходів з протидії корупції.
"Міністерство юстиції має не лише забезпечити розроблення відповідних проектів актів, але вжити всіх заходів до їх втілення", - зазначив Ющенко. Він висловив переконання, що впровадження антикорупційних заходів і якнайшвидше ухвалення антикорупційного пакета законів "дасть змогу зробити новий реальний крок у напрямі викорінення хабарництва, протекціонізму у владі".
У зустрічі також взяв участь депутат від Партії регіонів, голова комітету Верховної Ради з питань правосуддя Сергій Ківалов.