Україну просять дати притулок росіянину - побратиму "євразійських" вандалів

Середа, 2 січня 2008, 12:51

Вінницька правозахисна група закликає відповідні органи влади відмовити Росії у екстрадиції російського опозиціонера, члена забороненої в Росії "Націонал-більшовицької партії" Михайла Гангана та надати йому статус біженця.

"Двадцятиоднорічний Михайло Ганган є дуже відомою фігурою російського руху політичного ненасильницького спротиву режиму влади, очолюваної Володимиром Путіним", - йдеться у заяві Вінницької правозахисної групи.

Група зазначає, що "за організацію і активну участь в акціях громадянської непокори Гангана неодноразово було піддано репресіям у вигляді притягнення до відповідальності за сфабрикованими справами про адміністративні правопорушення".

Правозахисники закликають регіональне представництво Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та посольство Словенії в Україні (як країни, що наразі головує в ЄС) негайно виступити із вимогою забезпечити доступ співробітників УВКБ ООН до Гангана.

Також правозахисники просять уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніну Карпачову "негайно втрутитися в ситуацію і забезпечити Гангану можливість доступу до процедури набуття статусу біженця в Україні".

Крім того, група звернулася до міністра юстиції Миколи Оніщука та міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з вимогою не допустити порушень прав Гангана, забезпечити надання йому доступу до процедури набуття статусу біженця в Україні, повідомляє УНІАН.

Правозахисники повідомляють, що співробітники УБОЗ МВС України у Вінницькій області в ході спільної операції із російськими спецслужбами 31 грудня 2007 року затримали на залізничному вокзалі у Вінниці одного з організаторів руху "Маршів Незгодних" Гангана.

За їх інформацією, Ганган 10 грудня 2007 року звернувся із заявою про надання йому допомоги в процедурі набуття статусу біженця до УВКБ ООН і після проведення із ним відповідного інтерв'ю його було визнано як особу, яка потребує міжнародного захисту.

Зараз Ганган утримується в ізоляторі тимчасового утримання Вінницького міського відділу міліції.

НБП була створена у 1993 році. Ідея створення такої партії, що об'єднує ультраправу та ультраліву ідеологію належить Едуарду Лімонову та Олександру Дугіну.

Останній у 1998 році вийшов із НБП і зараз є лідером "Міжнародного євразійського руху" та ідеологом "Євразійського союзу молоді".

У жовтні члени "Євразійського союзу молоді" спаплюжили державні символи України на Говерлі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
02:30
Посол Австрії: Ми готові прийняти нову хвилю біженців у разі погіршення ситуації в Україні
02:02
футболСкрипник: Наразі Ротань номер один тренер в Україні
01:46
DeepState: Росіяни захопили 2 населених пункти на Донеччині, та мають просування на Харківщині
01:03
Російські війська здійснюють найшвидше просування в Україні з 2022 року – Reuters
00:45
На вокзалі у Львові встановили орган з уламками російських снарядів. Розповідаємо, для чого
00:27
оновюєтьсяНад кількома областями кружляють російські дрони-камікадзе
00:14
"Монополія журналістів на інформацію давно втрачена": як українським медіа вижити в епоху соцмереж
23:52
баскетболЗахисник збірної України став гравцем латвійського ВЕФ
23:41
Генштаб: На фронті сталось 208 боїв за день, на Курахівському напрямку найбільше атак
23:28
Новини економіки 26 листопада: Коломойський назавжди втратив "Приватбанк", зимові виплати на дітей
Усі новини...
Реклама: