КС почав розглядати болюче для Тимошенко питання
Конституційний суд України приступив до розгляду справи щодо конституційності механізму імперативного мандата для депутатів місцевих рад.
Як повідомив суддя-доповідач по цій справі Петро Стецюк, у Конституційний суд надійшло два подання з даного питання - від 48 народних депутатів і 56 народних депутатів.
Конституційний суд ухвалив рішення про об'єднання обох подань в одне конституційне провадження, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
У своїх поданнях обидві групи народних депутатів просять визнати неконституційними низку змін у закони, якими передбачено правовий механізм дострокового припинення повноважень депутатів місцевих рад за рішенням вищого керівного органа, політичної партії або виборчого блоку партії.
Перед початком розгляду справи постійний представник Верховної Ради в Конституційному суді Анатолій Селіванов вніс клопотання про залучення як свідка представника Блоку Юлії Тимошенко адвоката Володимира Пилипенка.
Своє клопотання він аргументував тим, що на сьогоднішній день у шести судах загальної юрисдикції розглядаються справи з даного питання.
"При цьому найбільша практика по реалізації механізму імперативного мандата для депутатів місцевих рад саме у фракції БЮТ", - відзначив Селіванов.
Проти задоволення даного клопотання виступила зокрема заступник глави секретаріату президента, представник президента України в Конституційному суді і ЦВК Марина Ставнійчук.
Вона відзначила, що відповідно до практики її роботи заступником глави ЦВК, суди загальної юрисдикції "діють необ'єктивно і упереджено" при розгляді даного питання.
Конституційний суд відхилив дане клопотання Селіванова.