Європейські наглядачі дають Україні оптимістичний прогноз
Співдоповідачі комітету ПАРЄ з питань дотримання обов'язків та зобов'язань державами-членами Ради Європи Ренате Вольвенд та Ханне Северинсен дають оптимістичні прогнози відносно законодавчих ініціатив в Україні.
Про це вони сказали під час зустрічі з головою Верховної Ради Арсенієм Яценюком у вівторок, повідомляє прес-служба парламенту.
На початку зустрічі Яценюк високо оцінив рівень співпраці України з Радою Європи та її Парламентською асамблеєю.
"В Україні відбувається неймовірний прогрес демократичних перетворень у відповідності до високих стандартів Ради Європи", - заявив він.
За словами Яценюка, підтвердженням цього стали позачергові вибори до Верховної Ради, і, зокрема, наразі встановлені "державні конструктивні відносини" між інститутом президента, урядом та парламентом.
Разом з тим, спікер наголосив на необхідності продовжити реформування правоохоронної сфери, зокрема, судової та прокурорської систем, відповідно до демократичних стандартів.
Під час зустрічі сторони, серед іншого, обговорили питання щодо конституційної реформи в Україні. Яценюк висловив переконання у конструктивній співпраці всіх гілок влади у її впровадженні.
При цьому спікер повідомив, що для опрацювання відповідних пропозицій указом президента створена Національна конституційна рада.
Водночас Яценюк наголосив, що внесення змін до Основного закону є "складним процесом" і довгостроковою перспективою для України.
У свою чергу, Северинсен зазначила, що наразі моніторинг з боку ПАРЄ "полягає у законодавчих ініціативах, і тепер йдеться про оптимістичні прогнози".
Також було обговорено питання щодо реформування виборчого законодавства в Україні.
Яценюк наголосив, що серед пріоритетів Верховної Ради – внесення змін до законодавства про вибори, спрямованих на забезпечення максимальної прозорості виборчого процесу на всіх етапах.
На думку голови Верховної Ради, цьому може сприяти запровадження відкритих списків кандидатів у народні депутати.
Під час зустрічі сторони також торкнулися питання виконання в Україні рішень Європейського Суду з прав людини.
Голова Верховної Ради підкреслив, що питання ратифікації інструментів Ради Європи посідає "ключову позицію у парламенті".