У Росії з Україною з'явиться ще один наріжний камінь?
Переговори з Росією про тарифи на транспортування нафти повинні початися 14 листопада.
Про це в інтерв'ю газеті "Дело", опублікованому в четвер, повідомив голова правління "Укртранснафта" Ігор Кірюшин.
"Найближчим часом "Укртранснафта" і російська "Транснефть" мають намір створити робочу групу для вирішення питань тарифної політики і перспективних спільних проектів", - сказав Кірюшин.
"Ми домовилися, що першу зустріч ми проведемо 14 листопада. Група буде займатися переговорами про погоджену тарифну політику на території Росії, України, Бєларусі і Казахстану", - додав він.
Кірюшин також відзначив, що "на фоні рекордного зростання світових цін на нафту — тільки за рік ріст 64% — вартість транспортування не міняється".
"Зараз тарифи невиправдано низькі. У перегляді тарифів зацікавлені казахська, російська, білоруська, українська сторони. У нас загальна проблема — протягом багатьох років знос трубопроводів випереджає витрати на їхнє відновлення", - сказав він.
Відповідаючи на питання, на скільки підніметься тариф на транзит нафти, він сказав, що "поки цього сказати не можна".
"Для цього і потрібні переговори", - додав він.
""