Богатирьова готова поступитися, щоб видати Литвину табуретку

Вівторок, 20 листопада 2007, 17:38

До складу лічильної комісії, яка функціонуватиме у Верховній Раді шостого скликання, до моменту створення фракцій , увійде 17 депутатів.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні робочої групи, повідомила журналістам її голова Раїса Богатирьова.

За її словами, один член лічильної комісії представлятиме 20 депутатів, тобто "буде 8 представників Партії регіонів, 7- від БЮТ, 3 – від НУНС, по одному від комуністів і блоку Литвина".

Разом із тим на робочій групі зараз обговорюється питання входження до складу тимчасової президії, до якої за регламентом має входити 4 осіб, представників блоку Литвина.

Як повідомила Раїса Богатирьова, Партія регіонів не буде пропонувати свого додаткового представника у президію, оскільки все одно головує у робочій групі.

Також, за її словами, наразі обговорюється питання щодо запрошення на урочисте засідання ВР попередніх президентів та голів парламентів попередніх скликань.

Богатирьова також повідомила, що група ухвалила рішення затвердити порядок першого засідання Ради у відповідності до статті 16 регламенту Верховної Ради.

Як відомо, цей порядок передбачає зокрема формування Тимчасової президії першої сесії, оголошення прем'єр-міністром заяви про складення повноважень Кабінету Міністрів, обрання Лічильної комісії; заслуховування позачергового послання президента; визначення переліку комітетів та предмети їх відання; формування та реєстрацію депутатських фракцій;

Також на першому засіданні згідно з регламентом може бути розглянуте питання про коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді та обрання Голови Верховної Ради.

На урочисте засідання Верховної Ради з нагоди складення присяги новообраними народними депутатами запрошуються народні депутати попереднього скликання, президент, прем'єр, голова Центральної виборчої комісії, члени Кабміну.

Тимчасова президія першої сесії Верховної Ради складається з п'яти народних депутатів. До її складу входять голова Підготовчої депутатської групи та по одному представнику від кожної із чотирьох політичних партій (виборчих блоків політичних партій), які за результатами виборів народних депутатів до Верховної Ради отримали найбільшу кількість депутатських мандатів.