ПРОЩАННЯ З ДЕПУТАТАМИ МОРОЗА ОБІЙДЕТЬСЯ КРАЇНІ ЩЕ У 30 МІЛЬЙОНІВ
Прощання з депутатами минулого скликання обійдеться платникам податків у більш ніж 30 мільйонів гривень.
Парламентарії V скликання, які не пройшли в нову Раду, одержать вихідну допомогу в сумі до 50 тисяч гривень, пише "Дело".
Їхня виплата передбачена законом про статус народних депутатів. Там зазначено, що народний депутат має право на грошову допомогу в розмірі триразової заробітної плати у випадку дострокового припинення повноважень Верховної Ради.
За словами колишнього члена регламентного комітету парламенту Сергія Саса, депутати щомісяця отримували по 14-15 тисяч гривень. У цю суму входили депутатський оклад у 6,1 тисячі і низка суттєвих премій та надбавок. Більше того, колишні керівники підкомітетів і комітетів отримували на руки близько 17 тисяч.
Крім того, протягом року після складання повноважень екс-депутати будуть отримувати щомісячну допомогу, еквівалентну їхнім зарплатам у парламенті.
Якщо ж хтось із народних обранців одразу ж вийде на пенсію, то йому належить одноразова матеріальна допомога, рівна річній зарплаті, – тобто, 12-кратна зарплата, що, за підрахунками видання, складає понад 100 тисяч гривень.
Багато хто з депутатів навіть після закінчення року після складання повноважень не бажає влаштовуватися на роботу. У цьому випадку закон гарантує їм допомогу у розмірі 50% від депутатської зарплати аж до самої пенсії.
За інформацією Саса, 73 парламентарі Верховної Ради ще IV скликання виявилися такими "безробітними". "А навіщо влаштовуватися на роботу, якщо можна отримувати 7-8 тисяч гривень, нічого не роблячи?", - вважає екс-член регламентного комітету парламенту Олег Ляшко.
Так само колишній депутат може одержувати допомогу два роки, якщо він вирішив повчитися або одержати вчений ступінь.
За колишніми депутатами залишаться і виділені їм квартири.
Правда, за даними Ляшка, зі 129 членів парламенту V скликання, які стояли в черзі за житлом, новосілля святкували не більш 30, тому що будівництво нового будинку для депутатів затяглося через незалагоджені питання з землею. За його словами, депутати до останнього сподівалися одержати квартири, але коли "запахло розпуском Верховної Ради", усі ринулися за одержанням грошових компенсацій за житло.
За словами Ляшка у залежності від житлоплощі і складу родини депутата, замість квартири він може одержати від 200 до 700 тисяч гривень. Усього на ці цілі в нинішньому бюджеті передбачено 10 мільйонів гривень. "Думаю, депутати їх уже розібрали", - цитує видання Ляшка.