Найчастіше "брудні" гроші в Україні відмивають через оборудки з землею
Ситуація з відмиванням злочинних доходів в Україні протягом останніх років залишається стабільною: всі основні схеми виявлені, і тенденція до зростання обсягів легалізації "брудних" грошей не спостерігається.
Про це заявив голова Державного комітету фінансового моніторингу Сергій Гуржий у вівторок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Протягом уже п'яти років у нас йде стабільна кількість і по сумах, і за повідомленнями (про сумнівні операції). Тобто, немає сплеску", - сказав він журналістам у ході засідання Егмонтської групи, що проходить у Києві 16-18 жовтня.
Водночас, як повідомляє уніан, за словами Гуржія, в Україні для "відмивання грошей" найчастіше використовуються операції із землею.
На другому місці, за його словами, операції з нерухомістю.
Третє місце, зазначив Гуржій, займає неорганізований ринок цінних паперів, а саме - використання цінних паперів на пред`явника, коли важко визначити, хто є дійсним їх власником.
За словами Гуржія, за рік Держфінмоніторинг одержує близько 700 тисяч повідомлень про сумнівні фінансові операції, цього року - близько 400 сигналів на суму 18 млрд. грн. було підтверджено і передано до правоохоронних органів.
У лютому 2006 року Міжнародна група з боротьби з фінансовими зловживаннями (FATF) припинила посилений моніторинг України.
У лютому 2004 року FATF виключив Україну з "чорного списку" країн, які недостатньо активно борються з відмиванням грошей, у якому вона значилася з вересня 2001 року.
Егмонтська група об’єднує підрозділи фінансових розвідок 107 країни.
Основною метою діяльності Групи є забезпечення обміну інформацією в справах, пов'язаних з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Держфінмоніторинг України є членом Егмонтської групи з 2004 року.