У справі "чорних трансплантологів" українці не фігурують
Усі фігуранти судової справи щодо так званих "чорних трансплантологів", порушеної Державною прокуратурою Ізраїлю, в якій згадувався Донецький Центр трансплантації нирок, – громадяни Ізраїлю.
Про це повідомляє "Німецька хвиля", якій Держпрокуратура Ізраїлю передала текст обвинувачувального висновку щодо двох громадян Ізраїлю у справі так званих "чорних трансплантологів".
Одним із основних пунктів обвинувачення є незаконна торгівля людськими органами.
Як випливає з тексту обвинувачувального висновку, поданого до суду заступником прокурора північного округу прокуратури Ізраїлю Бассамом Канделафтом, деякі донори по прибутті до України були змушені пройти повторне медичне обстеження в українських лікарнях для з’ясування повної медичної придатності внутрішніх органів.
Усі фігуранти судової справи – донори, реципієнти та організатори – громадяни Ізраїлю, - наголошує хвиля.
Прокуратура Ізраїлю стверджує, що за організацію пересадження нирки оголошений у розшук лікар Міхаель Зіс брав від замовників від 125 до 135 тисяч доларів.
Крім того, згідно з матеріалами розслідування, правоохоронці не виключають використання членами угруповання низки "фіктивних документів".
Ці та інші подробиці української частини справи мають з’ясовувати винятково українські правоохоронні органи, кажуть у Держпрокуратурі Ізраїлю.
Зі свого боку прес-секретар Служби безпеки України Марина Остапенко заявила, що українська сторона й надалі надаватиме всіляке сприяння у цій справі своїм закордонним колегам.
Речниця СБУ додала, що законами України згадані операції з пересадки органів не заборонені.
Як відомо, раніше повідомлялось, що розслідуючи справу так званих "чорних трансплантологів", ізраїльська поліція з’ясувала, що більшість операцій з пересадки донорських органів вони здійснювали в донецькому Центрі трансплантації нирки, де нібито оперував доктор Зіс, позбавлений ліцензії.