Європейці роздратовані, але вірять в Україну
Французька газета "Le Monde" стверджує, що Україна рухається вперед, незважаючи на політичні кризи.
Про це газета "Le Monde" пише в статті "Україна: проблиски надії", переклад якої в четвер наводить Иносми.ру.
"Незважаючи на політичні конвульсії, Україна рухається вперед. Її суверенітет стає більш міцним, Росія його відкрито не заперечує", - підкреслює видання.
"Національна ідентичність зміцнюється, незважаючи на сильні регіональні розходження. Розчарування, що відчуває переважна більшість українців, парадоксальним чином сприяє творенню долі нації, цій колективній пригоді: вони живуть разом, голосують разом, іноді відчувають, що їх усіх разом надурили", - пише газета.
"Достатньо схилитися над картою і подивитись, що стало з колишніми республіками СРСР, щоб порадіти шляхам, за якими розвивається Україна", - додає видання.
"Україна поки ще не заслужила привітань з боку "демократичного журі", але західний світ стежить за нею з нетерпінням і не враховує пройдений шлях і масштаб проблем", - у той же час говориться в статті.
Видання відзначає також, що три основних політичних полюси користуються підтримкою різних сил.
"Таким чином, зберігається якась форма плюралізму, про яку свідчать матеріали в ЗМІ, що належать різним промисловим магнатам. В Україні можна дихати свіжим повітрям, пересуватися безперешкодно і говорити вільно. Про сусідню Росію такого не скажеш", - пише газета.
Однак у той же час газета відзначає, "в останні місяці роздратування європейців щодо українського демократичного клану зростає; воно рівнозначно сподіванням, що породили, а потім розвіяли головні діючі особи "помаранчевої революції", що вчепились один одному в горло, як лідери польської "Солідарності" п'ятнадцять років тому".
"Не можна заперечувати, що час був загублений, і багато можливостей упущені. Боротьба між людським "его" виявилася важливіше великих задумів; революційна риторика, що поділила політичний клас на "своїх" і "чужих", не змогла згладити протиріччя в питаннях ідентичності і географії, між західною частиною країни, що дивиться на Євросоюз і східною, що дивить на Росію", - пише видання.