Ющенко збирається "відрізати" у депутатів по три чверті
Одним із перших законопроектів, ініційованих президентом Віктором Ющенком до Верховної Ради шостого скликання, буде проект закону про зміни до закону про статус народного депутата, що передбачатиме скасування значної частини депутатських пільг.
Про це на брифінгу в середу повідомив керівник служби забезпечення зв'язків із Верховною Радою та Кабінетом міністрів Ян Берназюк.
Серед 30 пільг, що мають народні депутати, планується скасувати пільги на надання житла, оплату оздоровлення чи лікування, безкоштовний проїзд, безкоштовне паркування, "але не ті, що стосуються діяльності депутатів".
Берназюк не зміг назвати точну кількість пільг, що планується скасувати, "бо їх ще не рахували", але на питання, скільки планується зекономити при такому скасуванні пільг, відповів:
"Якщо скоротити депутатські пільги на 70-80%, то економія складе приблизно 300 мільйонів гривень на рік (за підрахунками секретаріату президента, річні видатки на депутатські пільги становлять близько 400 млн. грн.)".
"Мають бути залишені витрати на виступи на радіо та телебаченні, утримання помічників депутатів, утримання автопарку Верховної Ради, але його треба скоротити відсотків на 80", - зауважив він.
Представник секретаріату заявив, що річне утримання одного народного депутата коштує 1,6 мільйон гривень. Ця цифра, за його словами, була отримана шляхом ділення загальної суми утримання Верховної Ради, що передбачена у бюджеті-2007, - 720 млн. грн. - на кількість депутатів – 450 осіб.
Також Берназюк відзначив, що один день оздоровлення чи лікування депутата коштує 800 гривень на добу, а кожен депутат має право на 40 таких днів.
Водночас представник секретаріату не зміг назвати розмір річного утримання президента, його апарату, чи вартість однієї доби оздоровлення чи лікування глави держави.
Також Берназюк заявив про порушення багатьма депутатами закону про боротьбу з корупцією. За його словами, лише 15% депутатів парламенту п'ятого скликання оприлюднили свої декларації.
Водночас інші посилаються на відсутність кінцевої дати, до якої вони мають оприлюднити відомості про свої доходи та доходи членів своїх родин. Берназюк висловив думку про те, що закон про боротьбу з корупцією порушується через відсутність механізму притягнення порушників до відповідальності.
У інформаційній довідці секретаріату, наданій під час брифінгу, зазначається, що щомісячний прибуток народного депутата в середньому складає 23-24 тисячі гривень.
Це посадовий оклад нардепа – члена комітету 6109 грн., з урахуванням премій і надбавок – 13,5-14,5 тис. грн., голови підкомітету чи комітету – 17 тис. грн. Крім того, щомісячно кожен депутат отримує додатково та витрачає на власний розсуд ще 10 тис. грн. "на здійснення депутатських повноважень" та інші пільги.