Британці просять Україну врятувати світ від голоду
Британські екологи вбачають в Україні одну з ключових держав, потенціал яких може допомогти знайти короткотерміновий вихід із продовольчої кризи, що очікується у світі.
Для цього Україні потрібен інтенсивний ринковий розвиток і сільськогосподарські реформи, вважають фахівці, повідомляє Німецька хвиля.
Зважаючи на тенденції розвитку альтернативних джерел енергії, фермери, які раніше вирощували зернові, дедалі частіше роблять ставку на культури для виробництва біопалива. Тим часом зростають ціни на харчі, йдеться в репортажі.
Як зазначив в інтерв’ю британському виданню Guardian експерт консалтігової фірми Deloitte Марк Гілл, світові ціни на кукурудзу цього року подвоїлися. У червні ціни на пшеницю були найвищими за понад десятиліття.
Британський еколог Джон Відал зазначає, що "найкращим негайним розв’язанням нинішньої проблеми для світу, пов’язаної з падінням експорту із США, було б виробництво Україною, Аргентиною, Польщею та Казахстаном більших обсягів харчів на експорт".
Світова продовольча організація під егідою ООН передбачає, що попит на біопальне в найближчі 3 роки зросте на 170%. А звіт Організації економічної співпраці та розвитку припускає, що в наступні 10 років ціни на харчі у світі можуть зрости на 20 - 50 відсотків.
Як відомо, лідер БЮТ Юлія Тимошенко в своїй програмі "Українській прорив" пропонує також зробити ставку в сільському господарстві на культури, з яких можна виробляти біопаливо.