"Нафтогаз" може позбавити тепла кілька областей

Понеділок, 13 серпня 2007, 11:33

Намір "Газу України" постачати газ теплокомуненерго, які "незадовільно розраховуються за спожите паливо", лише за стовідсоткової передоплати, є безпрецедентним і може призвести до відключення на 2-3 місяці від теплопостачання споживачів в областях з найбільшими боргами.

Про це заявляють у теплокомуненерго, пише в понеділок "Комерсант-Україна".

Як відомо, у п'ятницю голова ради директорів компанії "Газ України" Сергій Зубов заявив про намір НАК "Нафтогаз України" з понеділка продавати газ на умовах стовідсоткової передоплати теплокомуненерго, які "незадовільно розраховуються за спожите паливо".

У прес-службі Мінпаливенерго пояснили, що йдеться про ТКЕ, що не змогли забезпечити стовідсоткову оплату палива за попередній місяць. У противному випадку, за даними відомства, "Газ України" буде цілком припиняти постачання газу неплатникам.

Заборгованість теплокомуненерго перед "Газом України" за поставлений з початку 2007 року природний газ складає 884 млн. грн, рівень розрахунків – 77%.

Серед найбільших боржників – теплопостачальні підприємства Дніпропетровської (борг 226,2 млн. грн), Харківської (136,8 млн. грн), Донецької (114,7 млн. грн) і Луганської (90,9 млн. грн) областей.

"Оскільки в нашої компанії заборгованість не велика (26 млн. грн.), ми візьмемо кредит і цілком розрахується за постачання газу. Але підприємства з боргами понад 100 млн. грн. не зможуть залучити такі кредити ", - зазначили в прес-службі "Луганськтеплокомуненерго".

У компанії "Кременчугтеплоцентраль" заявили, що розглядають можливість залучення кредитів за підтримкою місцевої влади. "Однак на це може піти до 3 місяців. Не виключено, що доти постачання тепла і гарячої води населенню можуть бути припинені", - відзначають у компанії.

У "Нафтогазі" заявляють, що піти на настільки жорсткі міри у відношенні неплатників їх змусила кредиторська заборгованість компанії, що збільшується.

"Через незаконні дії керівників ТКЕ і місцевої влади "Нафтогаз" накопичує борги і позбавляється засобів для закупівлі газу", - заявили в прес-службі НАК.

У 2003 році "Нафтогаз" перевів промислові підприємства на стовідсоткову передоплату за газ. Тоді більшість підприємств заявили про свою можливу зупинку. В результаті, за даними Мінпромполітики, 95,2% підприємств погодилися з запропонованими "Нафтогазом" умовами, а інші взагалі припинили купувати газ.

У випадку виникнення претензій з боку населення шанси домогтися поновлення теплопостачання мінімальні, вважають юристи.

"На сьогодні прецедентів, коли хто-небудь зі споживачів відсудив компенсацію в теплокомуненерго за відключення гарячої води й опалення, у нашій країні немає. Юридично це неможливо, тому що ТКЕ не укладає договори з населенням, а просто висилає рахунок", - зазначив юрист компанії "Пєсков і партнери" Геннадій Пєсков.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування