Податківців засмоктало в боргову яму
З початку року Державна податкова адміністрація не змогла зменшити поточну заборгованість з відшкодування податку на додану вартість для експортерів.
Про це пише "Дело", посилаючись на дані експертів.
"Якщо на початку 2007 року борг складав 7,2 мільярди гривень, то на початку червня податківці називали суму в 7,6 мільярда гривень", - пише газета.
На думку експертів, головною причиною існування високої заборгованості є недосконалість вітчизняного законодавства.
Так, перший заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак відзначив, що заборгованість почала різко зростати після того, як у 2005 році парламент ухвалив зміни до податкового законодавства.
На його думку, якби парламентарі не скасували фіксовані терміни перевірки податківцями обґрунтованості заявок на відшкодування податку, зростання боргів вдалося б уникнути.
"Податкова одержала право перевіряти підприємства до нескінченності. Чим успішно користується", — зазначив Шлапак.
Самі податківці пояснюють затримки з поверненням ПДВ великою кількістю необґрунтованих заявок на повернення податку.
Згідно з даними, наданим керівником департаменту податку на додану вартість ДПА Валентином Богданом, з початку року фахівці відомства виявили необґрунтованих заявок на суму 2,2 мільярди гривень.
"Для порівняння, за аналогічний період минулого року ми знайшли таких заявок на 153 мільйонів гривень", — сказав він.
Водночас, за словами екс-міністра фінансів Віктора Пинзеника, "ДПАУ відшкодовує податок за регіональною ознакою".
За його словами, у першу чергу, податківці повертають ПДВ підприємствам, зареєстрованим у Донецькій області і місті Києві.
Однак у ДПА заявляють, що дана тенденція має тільки економічне обґрунтування, і регіональний принцип у роботі відомств не застосовує.